Jan Grabiec: wiele nas dzieli z państwami Europy Środkowo-Wschodniej

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2019 13:22
- Cała ta koncepcja rządu PiS, żeby zastąpić bliską współpracę z liderami Unii Europejskiej, być jednym z liderów Unii Europejskiej, właśnie takimi sojuszami regionalnymi nie przynosi zakładanych efektów - mówił w radiowej Jedynce o szczycie Trójmorza w Lublanie rzecznik Platformy Obywatelskiej Jan Grabiec. 
Audio
  • Jan Grabiec przekonuje, że sojusze takie jak Trójmorze nie są korzystne dla Polski (Jedynka/W samo południe)
Jan Grabiec
Jan GrabiecFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Prezydent Andrzej Duda weźmie udział w rozpoczynającym się dziś w Słowenii szczycie Inicjatywy Trójmorza. W Lublanie spotkają się prezydenci 12 państw położonych między Adriatykiem, Bałtykiem i Morzem Czarnym.

Gościem szczytu będzie też prezydent Niemiec Frank-Walter Steinmeier - jako przywódca państwa, które jest partnerem Trójmorza.

- Nie sądzę, żeby można to było nazwać sukcesem polskiej dyplomacji. Dobrze, że bierzemy udział w tego rodzaju spotkaniach, jednak cała ta koncepcja rządu PiS, żeby zastąpić bliską współpracę z liderami Unii Europejskiej, być jednym z liderów Unii Europejskiej, właśnie takimi sojuszami regionalnymi nie przynosi zakładanych efektów. Bardzo wiele interesów nas dzieli właśnie z państwami Europy Środkowo-Wschodniej, chociażby stosunek do imperialnej polityki Rosji, czasem też interesy gospodarcze - przekonywał rzecznik PO. - Z Francją i Niemcami, Hiszpanią, Włochami niewątpliwie łączy nas kwestia bezpieczeństwa i rozwoju gospodarczego - dodał.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Audycja: W samo południe

Prowadzi: Antoni Trzmiel

Gość: Jan Grabiec (poseł PO)

Data emisji: 5.06.2019

Godzina emisji: 12.16

dcz/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prezydent: Trójmorze pięknie się rozwija, wpisuje się w wielki projekt UE

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2019 22:24
Prezydent Andrzej Duda przekonuje, że Inicjatywa Trójmorza bardzo dobrze się rozwija i jako ważna część Unii Europejskiej może przyczynić się do wzmocnienia więzi transatlantyckiej. Prezydent mówił o tym podczas oficjalnego przyjęcia z udziałem przebywających w Warszawie szefów misji dyplomatycznych państw Inicjatywy Trójmorza.
rozwiń zwiń