Witold Zembaczyński: przetestowaliśmy koalicję z PO na etapie wspólnych klubów w sejmikach, radach miast

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2019 13:50
- Uważam, że wspólny klub parlamentarny to jest bardzo dobry ruch dla opozycji - powiedział w audycji "W samo południe" Witold Zembaczyński z Nowoczesnej.
Audio
  • Witold Zembaczyński o wspólnym klubie parlamentarnym PO i Nowoczesnej (Jedynka/W samo południe)
Sejm RP
Sejm RPFoto: Shutterstock

W sobotę rady krajowe PO i Nowoczesnej zapowiedziały połączenie obu klubów parlamentarnych i wezwały do budowy "jak najszerszego, prodemokratycznego bloku na wybory parlamentarne". Decyzje te oznaczają m.in., że posłowie obu ugrupowań, wchodząc w skład jednego klubu, będą mieli w Sejmie mniej czasu w debatach. 

- Procesy reintegracji po stronie opozycji muszą przebiegać w sposób zrównoważony i bardzo ważne jest to, żeby to etapować - powiedział Witold Zembaczyński. Dodał, że "wspólny klub parlamentarny to jest bardzo dobry ruch dla opozycji".

- Przetestowaliśmy tę kooperację z PO na etapie wspólnych klubów w sejmikach, radach miast. Ta formuła sprawdziła się od wyborów samorządowych - przekonywał gość Jedynki. Przypomniał, że współpracując w ramach Koalicji Obywatelskiej, "Nowoczesna osiągnęła naprawdę spektakularny sukces w wyborach samorządowych wprowadzając ponad 230 radnych w Polsce".

Jak poseł tłumaczył słaby wynik koalicji z PO w wyborach do Parlamentu Europejskiego? Jak będzie wyglądać program opozycji na wybory parlamentarne? Czy zdominują go kwestie światopoglądowe? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Audycja: W samo południe

Prowadzi: Antoni Trzmiel

Gość: Witold Zembaczyński (wiceprzewodniczący Nowoczesnej) 

Data emisji: 10.06.2019

Godzina emisji: 12.16

fc/ans


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kluby sejmowe PO i Nowoczesnej łączą siły. Grzegorz Schetyna: to dla nas chwila próby

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2019 10:24
Do budowy "jak najszerszego, prodemokratycznego bloku na wybory parlamentarne" oraz do połączenia klubów parlamentarnych PO i Nowoczesnej wezwały zgromadzone w Warszawie na wspólnym posiedzeniu rady krajowe obu ugrupowań.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kluby sejmowe PO i Nowoczesnej łączą siły. Prof. Henryk Domański: dobrze jest wyeliminować przeciwnika

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2019 18:48
- Stworzenie wspólnego klubu parlamentarnego z Nowoczesną nie zaszkodzi Platformie Obywatelskiej, ale też nie pomoże. Dobrze jest jednak na wszelki wypadek wyeliminować przeciwnika - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Henryk Domański, socjolog z Polskiej Akademii Nauk.
rozwiń zwiń