X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Prof. Henryk Skarzyński: sami pomagamy sobie gorzej słyszeć

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2019 13:56
- Na podstawie przeprowadzanych badań słuchu przekonujemy się, że skala problemu jest coraz większa i dotyczy każdej populacji - mówi w audycji "W samo południe" dyrektor Światowego Centrum Słuchu profesor Henryk Skarżyński.
Audio
  • Prof. H. Skarzyński: słyszymy coraz gorzej (W samo południe/Jedynka)
Henryk Skarżyński
Henryk SkarżyńskiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

W Warszawie można dziś bezpłatnie zbadać słuch. Przed budynkiem Polskiego Radia przy Alei Niepodległości w godzinach od 8.00 do 15.00 w Mobilnym Centrum Słuchu na chętnych czekają specjaliści z dziedziny laryngologii, audiologii i foniatrii, którzy będą udzielać porad. Badania przesiewowe będą wykonywane w ramach Programu "Po pierwsze zdrowie". 

polskie radio budynek 1200.jpg
Bezpłatne badanie słuchu w Mobilnym Centrum przed budynkiem Polskiego Radia

- Już co piąte, co szóste dziecko rozpoczynające edukację szkolną ma problemy ze słuchem, które mają wpływ na codzienne funkcjonowanie i jakość komunikacji (...) Również w grupie powyżej 75. roku życia prawie 3/4 osób ma problemy ze słuchem, które wynikają nie tylko z wieku, ale również są skutkiem ubocznym przyjmowanych leków detoksycznych - wyjaśnia dyrektor Światowego Centrum Słuchu.

Gość radiowej Jedynki powiedział, że "zwykle nie ma jednego czynnika, który powoduje wadę słuchu". - Hałas środowiskowy, który występuje na ulicach czy w domach oraz częste słuchanie głośnej muzyki mogą powodować szumienie w uszach. Wczesna interwencja to szansa na szybką pomoc i poprawę. Można pomóc prawie każdemu, ale ta osoba musi chcieć pomocy i się po nią zgłosić. Polska od 16 lat jest w czołówce światowej, jeżeli chodzi o liczbę operacji poprawiających słuch - podkreśla prof. Skarżyński.

Zapraszamy do odsłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: W samo południe

Prowadzi: Antoni Trzmiel

Data emisji: 17.06.2019

Godzina emisji: 12.30

pk/PAP/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Bezpłatne badanie słuchu w Mobilnym Centrum przed budynkiem Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2019 09:05
W Warszawie można dziś bezpłatnie zbadać słuch. Przed budynkiem Polskiego Radia przy alei Niepodległości w godzinach od 8.00 do 15.00 w Mobilnym Centrum Słuchu na chętnych czekają specjaliści z dziedziny laryngologii, audiologii i foniatrii, którzy będą udzielać porad. Badania przesiewowe będą wykonywane w ramach programu "Po pierwsze zdrowie".
rozwiń zwiń