X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Janusz Cichoń (PO): natura VAT-u jest taka, że tworzy i generuje okazje do kradzieży

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2019 13:54
- Tak jak kiedyś była luka VAT, tak samo jest i dzisiaj, obecne są również wyłudzenia na dużą skalę - mówił w audycji "W samo południe" Janusz Cichoń, wiceprzewodniczący komisji finansów publicznych z ramienia PO.
Audio
  • Janusz Cichoń (PO) o wyłudzeniach ws. VAT (Jedynka/W samo południe)
Sejmowa komisja śledcza ds. VAT
Sejmowa komisja śledcza ds. VATFoto: PAP/Piotr Nowak

Janusz Cichoń podkreślił, że komisja robi wszystko, aby przeciwdziałać nadużyciom podatkowym. - Stworzyliśmy system POLFISC, który pozwala na wczesnym etapie wykrywać oszustwa podatkowe, a utworzony w 2014 r. program przeciwdziałania oszustwom trzy lata później przyniósł 17,5 mln złotych już za rządów PiS - zaznaczył gość Jedynki.

Wiceprzewodniczący dodał, że "za rządów PO robiliśmy wszystko, by ograniczyć lukę VAT-owską. Dochody z tego tytułu wynikają ze wzrostu gospodarczego, efektu procykliczności i częściowo z działań podejmowanych przez poprzedni i obecny rząd".

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Audycja: W samo południe

Prowadzi: Antoni Trzmiel

Gość: Janusz Cichoń (PO)

Data emisji: 18.06.2019

Godzina emisji: 12.15

pk/ans

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Poseł PiS: mamy długą listę świadków ws. VAT. Wśród nich premierzy i b. szef MSWiA

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2019 13:17
- Zdecydowaliśmy o powołaniu 26 nowych świadków. To są też byli szefowie służb specjalnych: ABW, CBA, Centralne Biuro Śledcze - powiedział na antenie Jedynki Kazimierz Smoliński. Wśród przesłuchiwanych będą także Donald Tusk, Ewa Kopacz, byli ministrowie spraw wewnętrznych Grzegorz Schetyna i Bartłomiej Sienkiewicz, a także byli ministrowie gospodarki Waldemar Pawlak i Janusz Piechociński. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kazimierz Kik: w państwie PO panowała neoliberalna koncepcja ekonomiczna

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2019 12:44
- Polityka Donalda Tuska wynikała z jego neoliberalnej koncepcji ekonomicznej, która widziała państwo jako małe na tle federalnej Unii Europejskiej. Państwo miało skupiać się na wspieraniu działalności biznesowej, czyli eliminowaniu ścieżek ją ograniczających - tłumaczył w Polskim Radiu 24 prof. Kazimierz Kik, politolog z Uniwersytetu im. Jana Kochanowskiego w Kielcach. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Debata poranka". Publicyści po przesłuchaniu Donalda Tuska przed komisją ds. VAT

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2019 09:30
- Żadna z komisji sejmowych do niczego specjalnie nie doszła. W poniedziałkowym przesłuchaniu Donalda Tuska chodziło o występ. Były premier wypadł przed komisją dobrze. Był pewny siebie - stwierdziła dr Karolina Zioło-Pużuk (Centrum Daszyńskiego). Gośćmi audycji byli także Jerzy Mosoń ("Polish Market", fundacja FIBRE) oraz Jacek Liziniewicz ("Gazeta Polska").
rozwiń zwiń