Mirosława Stachowiak-Różecka: jestem przekonana, że likwidacja gimnazjów to bardzo dobra zmiana

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2019 13:12
- Każde dziecko z podwójnego rocznika znajdzie miejsce w nowej szkole. Jeżeli chodzi o licea ogólnokształtące, gwarantujemy ponad 50 proc. więcej miejsc niż w poprzednich latach - powiedziała w audycji "W samo południe" Mirosława Stachowiak-Różecka, wiceprzewodnicząca komisji edukacji z ramienia PiS.
Audio
  • Mirosława Stachowiak-Różecka o systemie edukacji (Jedynka/W samo południe)
- Jakość szkoły trzeba badać dogłębniej, nie tylko w oparciu o wyniki testów - M. Stachowiak-Różecka
- Jakość szkoły trzeba badać dogłębniej, nie tylko w oparciu o wyniki testów - M. Stachowiak-RóżeckaFoto: Chinnapong/shutterstock.com

- Gdy rozmawiamy o edukacji, warto w tej sprawie mówić jednym głosem i powstrzymać emocje - podkreśliła wiceprzewodnicząca. Jej zdaniem zarówno samorządowcy jak i strona rządowa zdali egzamin, jeżeli chodzi o przygotowanie dwuroczników do zmiany.

"Sławomir Broniarz skonfliktował nauczycieli"

Stachowiak-Różecka w dosyć ostrym tonie odniosła się również do pytania o prezesa Związku Nauczycielstwa Polskiego, Sławomira Broniarza - Skonfliktował swoich kolegów nauczycieli. Muszą oni rozstrzygnąć w swoim gronie, czy Broniarz nadal reprezentuje ich interesy. Mam nadzieję, że nie będziemy rozmawiać o formie szkoły, jaką zaproponował Sławomir Broniarz - oznajmiła posłanka PiS.

Wiceprzewodnicząca wypowiedziała się także o wynikach testów ze szkół podstawowych i gimnazjalnych - Przestrzegam przed zbyt pochopnymi ocenami co do wyniku egzaminów szkolnych. Jakość szkoły trzeba badać dogłębniej, nie tylko w oparciu o wyniki testów. Nauczyciele powinni na bieżąco monitorować postęp dzieci - zaznaczyła.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

*** 

Audycja: W samo południe

Prowadzi: Antoni Trzmiel

Gość: Mirosława Stachowiak-Różecka (PiS)

Data emisji: 19.06.2019

Godzina emisji: 12.15

pk