Krystyna Szumilas: trzeba odpolitycznić program polskiej oświaty

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2019 13:33
- Mamy dość jasny program. Chcemy między innymi podniesienia pensji nauczycieli o 1000 złotych. Ponadto program oświaty powinien być odpolityczniony - mówiła w audycji "W samo południe" Krystyna Szumilas, była minister edukacji narodowej (PO). 
Audio
  • Krystyna Szumilas o edukacji (Jedynka/W samo południe)
Krystyna Szumilas
Krystyna SzumilasFoto: Jedynka/Wojciech Kusiński

W Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog" trwają rozmowy ministra edukacji narodowej Dariusza Piontkowskiego ze związkami zawodowymi. Chodzi o przedstawicieli Sekcji Krajowej Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność”. 

O wspomnianym spotkaniu i sytuacji w edukacji mówiła w audycji "W samo południe" Krystyna Szumilas, była minister edukacji narodowej (Platforma Obywatelska). - Nauczyciele, którzy strajkowali przez trzy tygodnie, zostali źle potraktowani przez rząd. A tak naprawdę protestowali nie tylko dlatego, żeby uzyskać wyższe płace, ale również po to, by można było poważnie rozmawiać o edukacji - oceniła Szumilas. 

Była szefowa MEN odniosła się też do programu PO w zakresie edukacji. - Mamy dość jasny program. Chcemy między innymi podniesienia pensji nauczycieli o 1000 złotych. Nie chcemy kolejnej rewolucji w systemie oświaty, dlatego nie będziemy przywracać gimnazjów. Ponadto program oświaty powinien być odpolityczniony - kontynuowała Szumilas.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Audycja: W samo południe

Prowadzi: Antoni Trzmiel

Gość: Krystyna Szumilas

Data emisji: 27.06.2019

Godzina emisji: 12.22

kad/kh

Czytaj także

Rozpoczęło się spotkanie ministra edukacji Dariusza Piontkowskiego z oświatową "Solidarnością"

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2019 12:38
Rozpoczęło się pierwsze z cyklu spotkań Dariusza Piontkowskiego z przedstawicielami oświatowych związków zawodowych. Szef MEN rozmawia z przedstawicielami oświatowej "Solidarności".
rozwiń zwiń