X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Władysław T. Bartoszewski: nie leży w interesie Polski, aby Frans Timmermans został przewodniczącym KE

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2019 14:03
- Z naszego punktu widzenia Manfred Weber, czyli szef Europejskiej Partii Ludowej, chadek z Niemiec, byłby najwłaściwszym przewodniczącym. Ale nie chce tego Angela Merkel - powiedział w radiowej Jedynce dr Władysław Teofil Bartoszewski.
Audio
  • Dr Władysław Teofil Bartoszewski o kandydatach na stanowisko szefa KE (Jedynka/"Rozmowa dnia")
Władysław Teofil Bartoszewski
Władysław Teofil BartoszewskiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Przywódcy Unii Europejskiej ponownie podejmą dziś próbę obsady najważniejszych stanowisk. W poniedziałek nie udało się im porozumieć i szczyt został zawieszony - wznowienie rozmów zaplanowano na godz. 11.00. Wcześniej na konsultacje spotkali się członkowie Grupy Wyszehradzkiej.

Do obsadzenia najważniejszych stanowisk odniósł się w audycji "W samo południe" Władysław Teofil Bartoszewski, historyk i kandydat PSL do Parlamentu Europejskiego. 

- W Europie i Unii Europejskiej jest taki dobry zwyczaj, że najważniejsze decyzje, zwłaszcza personalne, podejmuje się na zasadzie konsensusu - mówił Władysław T. Bartoszewski.

Gość "W samo południe" przypomniał, że przewodniczący Komisji Europejskiej to bardzo ważna i wpływowa funkcja - najważniejsza wykonawcza i trwa aż pięć lat.

Bartoszewski1200.jpg
Władysław T. Bartoszewski: ws. kandydata na szefa KE musi być konsensus

- Nie należy nikogo przymuszać do akceptacji kogoś, kto dla wielu jest nieakceptowalny - tłumaczył. - Z tego, co słyszałem, Frans Timmermans nie jest najlepiej postrzegany przez 10-11 państw. To prawie połowa Unii Europejskiej. Nie może być tak, że Niemcy dogadują się z Francją, Hiszpanią, Holandią i to te cztery państwa dyktują warunki pozostałym - dodał.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

_______________

Audycja: "W samo południe"

Rozmawiał: Antoni Trzmiel

Gość: Władysław Teofil Bartoszewski (historyk, kandydat PSL do Parlamentu Europejskiego)

Data emisji: 2.07.2019

Godzina emisji: 12.20

kstar

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak