Wiceprzewodniczący SLD: nie do końca rozumiem zachowanie W. Kosiniaka-Kamysza

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2019 13:49
- Jestem za wielką koalicją anty-PiS - mówił w radiowej Jedynce Wincenty Elsner. Wiceszef SLD skomentował również stanowisko przewodniczącego PSL wobec koalicji z PO i zapowiedział, że chciałby zobaczyć go podczas konwencji w sobotę.
Audio
  • Wincenty Elsner (SLD) - "W samo południe"/Jedynka
Od lewej: Grzegorz Schetyna (PO), Władysław Kosiniak-Kamysz (PSL), Włodzimierz Czarzasty (SLD) i Katarzyna Lubnauer (Nowoczesna)
Od lewej: Grzegorz Schetyna (PO), Władysław Kosiniak-Kamysz (PSL), Włodzimierz Czarzasty (SLD) i Katarzyna Lubnauer (Nowoczesna)Foto: PAP/Radek Pietruszka

Wiceszef SLD Wincenty Elsner opublikował w niedzielę emocjonalny wpis, w którym skrytykował zarówno bierność własnej partii, jak i stosunek Grzegorza Schetyny do SLD. - Nie wiem jak wy, ale ja mam już dość czekania w przedpokoju Schetyny. I milczącego znoszenia wypowiedzi polityków PO, że SLD jest partią gorszego sortu - napisał na Faceboku Wincenty Elsner, wiceszef SLD. Do wpisu odniósł się podczas audycji "W samo południe".

- Potraktujmy to jako pewną mobilizację tych wszystkich, którzy decydują o koalicji i koalicjantach, którzy mają się zebrać i tworzyć wspólną opozycję przeciwko PiS - tłumaczył polityk SLD. - Uważam, że wielka koalicja anty-PiS to najlepsze rozwiązanie - dodał.

sld-flaga-shutt-1200.jpg
Włodzimierz Czarzasty: SLD za koalicyjnym startem w wyborach parlamentarnych

"Chciałbym zobaczyć W. Kosiniaka-Kamysza i W. Czarzastego na konwencji w sobotę"

Wiceszef SLD skomentował również stanowisko przewodniczącego PSL wobec koalicji z PO i zapowiedział, że chciałby zobaczyć go podczas konwencji w sobotę.

- Nie do końca rozumiem zachowanie Władysława Kosiniaka-Kamysza - mówił Wincenty Elsner. - Chciałbym zobaczyć go na sobotniej konwencji Koalicji Obywatelskiej, jak i Włodzimierza Czarzastego - dodał.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

* * * * *

Audycja: "W samo południe"

Rozmawiał: Antoni Trzmiel

Gość: Wincenty Elsner (wiceprzewodniczący SLD)

Data emisji: 9.07.19

Godzina emisji: 12.20

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Włodzimierz Czarzasty: gdybym zbudował blok lewicowy, nie byłoby nas w Koalicji Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2019 16:12
- Sojusz Lewicy Demokratycznej w każdych wyborach dostaje w granicach 1,2 mln głosów. Nie baliśmy się wejść w Koalicję Obywatelską, ponieważ nie baliśmy się, że utracimy tożsamość - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Referendum w SLD. W jakiej formule wystartują w wyborach parlamentarnych?

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2019 13:37
W sobotę w Sojuszu Lewicy Demokratycznej przeprowadzone zostanie referendum, które zdecyduje o formule startu partii w jesiennych wyborach parlamentarnych. Członkowie SLD będą odpowiadać na pytanie, czy SLD powinno wystartować samodzielnie czy w koalicji. Które rozwiązanie jest najkorzystniejsze dla tej partii i co będzie ono oznaczać dla PO i PiS?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Włodzimierz Czarzasty: SLD za koalicyjnym startem w wyborach parlamentarnych

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2019 10:39
- W wewnątrzpartyjnym referendum członkowie SLD opowiedzieli się za startem w koalicji do jesiennych wyborów parlamentarnych - poinformował w poniedziałek lider Sojuszu Włodzimierz Czarzasty.
rozwiń zwiń