Tomasz Żukowski: Platforma Obywatelska i blok lewicowy są skazani na spory

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2019 12:35
- Spór programowy jest nieodłącznym elementem demokracji. W tych wyborach będą startowały koalicje, które już wcześniej rządziły. Zweryfikuje się tu ich wiarygodność - powiedział w audycji "W samo południe" dr Tomasz Żukowski, socjolog i były doradca prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego.
Audio
  • Dr Tomasz Żukowski o listach wyborczych opozycji do nadchodzących wyborów parlamentarnych (Jedynka)
Tomasz Żukowski
Tomasz ŻukowskiFoto: W. Kusiński/PR

Tomasz Żukowski zauważył, że faza największych rozgrywek politycznych w związku z nadchodzącymi wyborami parlamentarnymi jest dopiero przed nami. - Liderzy każdego z obozów byłego "antyPiS-u" będą traktowali te wybory jako walkę o przetrwanie. Kampania wyborcza toczy się jeszcze w półbiegu. Po przerwie wakacyjnej najpewniej ruszy z kopyta stanie się dynamiczna, intensywna i pełna emocji - oświadczył.

- Te wybory będą wyglądać inaczej niż wybory europejskie. Będą one bardziej typowe i normalne dla Polski niż te europejskie. Oprócz głównego starcia między PO i PiS będziemy mieli także starcia np. z PO i SLD czy PSL - wskazał socjolog.

- Gość Jedynki odniósł się także do zamieszek w trakcie białostockiego marszu równości. Jego zdaniem sobotnie zajścia próbował wykorzystać na swoją korzyść blok koalicji lewicowej - W Białymstoku mieliśmy do czynienia z próbą wykreowania się na tych wydarzeniach lewicy, ponieważ pojawiło się nawoływanie do robienia marszów równości pomimo wszelkich okoliczności - zauważył Żukowski.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Audycja: W samo południe

Prowadzi: Antoni Trzmiel

Gość: Tomasz Żukowski 

Data emisji: 23.07.2019

Godzina emisji: 12.17

pkr/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Krzysztof Śmiszek: głupotą byłoby iść do wyborów w 15 partii

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2019 13:45
- Lewica zawsze wygrywa, albo ma dobre wyniki wtedy, kiedy jest zjednoczona - powiedział w audycji "W samo południe" Krzysztof Śmiszek z partii Wiosna. 
rozwiń zwiń