X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

500+ dla niepełnosprawnych. Ł. Schreiber: poszerzymy grono uprawnionych

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2019 13:44
- Była na osobistą interwencję pana prezesa Jarosława Kaczyńskiego taka decyzja, by przyjąć jedną z poprawek opozycji, żeby pokazać, że chcemy jeszcze przemyśleć szereg spraw - powiedział w audycji "W samo południe" Łukasz Schreiber o projekcie świadczenia 500 zł dla niepełnosprawnych.
Audio
  • Łukasz Schreiber o poprawkach do ustawy o 500+ dla niepełnosprawnych (Jedynka/W samo południe)
Łukasz Schreiber
Łukasz SchreiberFoto: Wojciech Kusiński

Sejm uchwalił ustawę, która zakłada przyznanie świadczenia uzupełniającego w kwocie 500 zł osobom niezdolnym do samodzielnej egzystencji. Przyjęta została też poprawka klubu PO-KO dotycząca zasad uprawniających do świadczenia. Projekt przedstawiony przez rząd przewidywał, że o dodatek będą mogły wnioskować te osoby, które nie mają prawa do żadnych świadczeń pieniężnych finansowanych ze środków publicznych, lub które otrzymują świadczenia nieprzekraczające kwoty najniższej renty z tytułu całkowitej niezdolności do pracy. Od marca tego roku wynosi 1100 zł brutto. Poprawka klubu PO-KO przyjęta przez Sejm przewiduje, że do tej kwoty nie byłby wliczany m.in. dochód z emerytur, rent z tytułu niezdolności do pracy i rent rodzinnych. 

Łukasz Schreiber poinformował, że przyjęta poprawka PO, nie została jednak dobrze przygotowana i wymaga korekty. - Ona uchyla przepis szczególny, ale nie uchyla ogólnej zasady - powiedział Schreiber. - Dotyczy osób, które mają emerytury w ZUS, a nie dotyczy tych, którzy mają w KRUS - wyjaśnił.

Gość Jedynki zapowiedział, że senatorowie złożą niezbędne poprawki, a także będzie przygotowana jeszcze jedna zmiana, która rozszerzy grono uprawnionych do świadczenia o kolejne kilkaset tysięcy. 

Schreiber przypomniał, że 500+ dla niepełnosprawnych to kolejny etap pomocy realizowanej przez większość parlamentarną i rząd. Wskazał, że m.in. wzrosła renta socjalna i świadczenie pielęgnacyjne. 

W audycji poruszono też temat wizyty w Polsce Ursuli von der Leyen i zapowiedzi PO przywrócenia wysokich emerytur funkcjonariuszom SB.

***

Audycja: W samo południe

Prowadzi: Jerzy Jachowicz

Gość: Łukasz Schreiber (sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów)

Data emisji: 26.07.2019

Godzina emisji: 12.17

fc/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Protest rodziców osób niepełnosprawnych w Sejmie trwa. "Nie wierzymy w polityków"

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2018 13:15
W Sejmie trwa protest rodziców dzieci niepełnosprawnych. O postulatach i oczekiwaniach które mają wobec rządzących mówiła w radiowej Jedynce Iwona Hartwich z Komitetu Protestacyjnego Rodziców Osób Niepełnosprawnych, mama niepełnosprawnego Jakuba.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sejmowa komisja za projektem ws. 500+ dla osób niepełnosprawnych

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2019 20:11
Sejmowa komisja polityki społecznej i rodziny jednogłośnie przyjęła rządowy projekt ustawy w sprawie 500+ dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji. Nie poparto poprawek zaproponowanych przez posłów opozycji, które dotyczyły m.in. podniesienia kwoty kryterium dochodowego lub całkowitego jego usunięcia. 
rozwiń zwiń