X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Mazury AirShow 2019. Stanisław Tołwiński: to pokazy samolotów w przepięknej scenerii

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2019 13:26
- To jedyna okazja w Polsce, by zobaczyć pokazy lotnictwa, w tym także wodnosamolotów w przepięknej scenerii, bo nad Jeziorem Niegocin - powiedział w audycji "W samo południe" Stanisław Tołwiński, prezes Aeroklubu Krainy Jezior, pilot, organizator Mazury AirShow 2019.
Audio
  • Stanisław Tołwiński o wydarzeniu Mazury AirShow 2019 (W samo południe/Jedynka)
Podczas wydarzenia Mazury AirShow 2019 będzie można zobaczyć m.in. pokazy wodnosamolotów
Podczas wydarzenia Mazury AirShow 2019 będzie można zobaczyć m.in. pokazy wodnosamolotówFoto: Pixabay

W tym roku nastąpi już 21. odsłona wydarzenia Mazury AirShow 2019. Pokazy lotnicze odbędą się w sobotę i niedzielę 3 i 4 sierpnia w Giżycku. Główne miejsce obserwacji samolotowych akrobacji to plaża miejska nad Jeziorem Niegocin, ale popisy pilotów będzie można także oglądać z mola, portu Ekomarina i wzgórza św. Brunona.

- Minęło już 20 lat od inauguracji tej imprezy. Pierwszych dziesięć przeprowadziliśmy na lotnisku w Kętrzynie, ale uznaliśmy, że trzeba poszukać innego miejsca, by bardziej oryginalnie zaprezentować lotnictwo. Padło na Kętrzyn. Stwierdziliśmy, że świetnie będzie robić Mazury AirShow nad Jeziorem Niegocin, w towarzystwie jachtów, statków. To wydarzenie jest więc jedyną okazją w Polsce, by by zobaczyć pokazy lotnictwa, w tym także wodnosamolotów w przepięknej scenerii - powiedział Stanisław Tołwiński.

Prezes Aeroklubu Krainy Jezior przypomniał, że w trakcie dwóch dni pokazów będzie można podziwiać wiele wspaniałych samolotów, ale podkreślił, że tymi najbardziej wyjątkowymi będą właśnie wodnosamoloty. - Będzie to nawiązanie do przedwojennej tradycji, bo w czasie II Rzeczypospolitej wodnosamoloty też były obecne. Obecne były oczywiście w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich, gdzie przylatywały wodnosamoloty z Trzeciej Rzeszy. Jednym z nich była duża, dwunastosilnikowa maszyna. Przypomnę jednak, że Polska też miała swój morski dywizjon lotniczy - zaznaczył gość audycji.

Pierwszego dnia imprezy zaplanowano dwa bloki pokazowe – w godz. 12-14 i 16-18. W niedzielę pokazy odbędą się między godz. 11 a 14. Będzie można zobaczyć powietrzne akrobacje w wykonaniu samolotów odrzutowych, zabytkowych, wodnosamolotów oraz śmigłowców.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy o pokazach Mazury AirShow 2019, którym patronuje radiowa Jedynka.

***

Audycja: W samo południe

Prowadzi: Antoni Trzmiel

Gość: Stanisław Tołwiński (prezes Aeroklubu Krainy Jezior)

Data emisji: 31.07.2019

Godzina emisji: 12.27

bb/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mazury to nie tylko jeziora

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2018 16:22
W pierwszy weekend sierpnia można było podziwiać akrobacje samolotów i helikopterów podczas Mazury Air Show 2018. W tym roku czekały na widzów niesamowite atrakcje. Pogoda też nie zawiodła.
rozwiń zwiń