X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dwa lata od huraganu stulecia. Porządkowanie w lasach na finiszu

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2019 11:50
- Huragan z 2017 roku zniszczył lasy o powierzchni większej niż dwukrotna powierzchnia Warszawy, to nam obrazuje obszar klęski - powiedziałw programie "W samo południe" dyrektor Lasów Państwowych Andrzej Konieczny. Podkreślił, że porządkowanie w lasach powinno zakończyć się jeszcze w tym roku.
Audio
  • Andrzej Konieczny (dyrektor generalny Lasów Państwowych) m.in. na temat skutków huraganu stulecia (Jedynka/W samo południe)
Dyrektor Lasów Państwowych Andrzej Konieczny był gościem radiowej Jedynki
Dyrektor Lasów Państwowych Andrzej Konieczny był gościem radiowej JedynkiFoto: Wojciech Kusiński

Huragan z 2017 roku, zwany huraganem stulecia, przeszedł w nocy z 11 na 12 sierpnia. Wiatr wiejący od 100 do 150 km/h dokonał zniszczeń od Wybrzeża do Dolny Śląsk. Do największej tragedii doszło wówczas koło wsi Suszek w leśnictwie Jakubowo (Nadleśnictwo Rytel), gdzie w obozie w lesie zginęły dwie harcerki, a rannych zostało 22 innych harcerzy. W całym kraju zginęło sześć osób.

Silny wiatr wyrządził straty w 60 nadleśnictwach w czterech regionalnych dyrekcjach Lasów Państwowych, niszcząc 100 tys. 532 ha lasu. Lasy Państwowe poinformowały, że po dwóch latach od huraganu leśnicy uprzątnęli ponad 8 mln m3 powalonych bądź połamanych wówczas drzew. Wielkość strat wyniosła 8,6 mln m3 drewna.

las shutt 1200.jpg
Kolejne zarzuty w sprawie tragedii w Suszku na Pomorzu

>>>[CZYTAJ TAKŻE] Ostrzeżenia IMGW. Niebezpieczne burze, grad i porywy wiatru

- Była to ogromna tragedia, która dotknęła lasy, leśników i lokalne społeczności tam mieszkające. Huragan zniszczył lasy o powierzchni większej niż dwukrotna powierzchnia Warszawy, to nam obrazuje obszar klęski - podkreślił Andrzej Konieczny. Podziękował też na antenie Polskiego Radia wszystkim, którzy pracowali przy usuwaniu skutków żywiołu.

Andrzej Konieczny powiedział też, że prace porządkowe w lasach powinny zakończyć się jeszcze w tym roku. Następnie będą odbywały się nasadzenia. - Do 2023 roku wszystkie powierzchnie będą już obsadzone nowymi gatunkami drzew i krzewów, tam gdzie to możliwe - gatunkami liściastymi - powiedział gość Jedynki.

Andrzej Konieczny mówił w programie także m.in. o suszy i jej skutkach dla lasów oraz o zagrożeniach pożarowych, a także o akcji #sadziMY. Odniósł się również do gigantycznych pożarów syberyjskich lasów. 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Audycja: "W samo południe"

Prowadzący: Henryk Szrubarz

Gość: Andrzej Konieczny (dyrektor generalny Lasów Państwowych)

Data emisji: 12.08.2019

Godz. emisji: 12.20

paw/K.A

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prezydent: chciałbym, żeby akcja "sadziMY" nie miała jednorazowego charakteru

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2019 20:54
- Chciałbym, żeby kolejne pary prezydenckie w następnych kadencjach sadziły las. Żeby ta akcja nie miała tylko jednorazowego charakteru - powiedział w piątek w obozowisku w Rytlu w woj. pomorskim prezydent Andrzej Duda, dziękując uczestnikom ogólnopolskiej akcji "sadziMy".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lasy Państwowe: 90 proc. powierzchni lasów po huraganie stulecia uprzątnięte

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2019 13:55
Prace porządkowe w lasach, które blisko dwa lata temu zniszczył huragan stulecia, zakończą się w tym roku. Natomiast nasadzenia nowych drzew mają potrwać maksymalnie do 2024 roku. Odnowienie zniszczonych terenów będzie kosztowało Lasy Państwowe półtora miliarda złotych. 
rozwiń zwiń