X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Polityk SLD: przez listy lewicy wywieramy presję na PO

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2019 13:14
- Lewica chce się porozumieć - zapowiadała to od dłuższego czasu. Uważamy, że najlepszym rozwiązaniem w przypadku Senatu, gdzie występują de facto okręgi jednomandatowe – w przypadku opozycji jest wystawienie jednej wspólnej listy, nie wystawianie konkurencyjnych kandydatów – mówił w Jedynce Piotr Kusznieruk (SLD).
Audio
  • Strategia Lewicy w kampanii wyborczej (Jedynka/W samo południe)
Liderzy koalicji lewicowej: Włodzimierz Czarzasty, Adrian Zandberg, Robert Biedroń podczas konferencji prasowej ws. wspólnej opozycyjnej listy do Senatu
Liderzy koalicji lewicowej: Włodzimierz Czarzasty, Adrian Zandberg, Robert Biedroń podczas konferencji prasowej ws. wspólnej opozycyjnej listy do SenatuFoto: PAP/Radek Pietruszka

 Lewica chce się porozumieć z Koalicją Obywatelską i pozostałymi partiami opozycyjnymi w sprawie wspólnych list do Senatu. W środę będzie spotkanie liderów w tej sprawie.

Piotr Kusznieruk (SLD) wyjaśnił w Jedynce, że przedstawione w poniedziałek listy lewicy to forma nacisku na potencjalnych koalicjantów z opozycji.

- Chodzi o uzgodnienie tej listy i pójście do wyborów w ten sposób, by ci kandydaci byli wspomagani przez wszystkie partie opozycyjne. Wygląda to w mojej ocenie rozsądnie, bo Senat też jest ważną instytucją w przypadku, gdybyśmy nie dostali większości parlamentarnej, bo może częściowo nie tyle blokować, co dokonywać korekt w ustawodawstwie PiS-u - dodał polityk SLD.

"Forma nacisku"

Lewica wczoraj przedstawiła swoich kandydatów do Senatu, ale przed nią jeszcze spotkanie z liderami opozycji, z KO i PSL. Skoro ma być organizowane jeszcze spotkanie, to czy przedstawianie kandydatów nie jest formą nacisku?

 - Trochę tak. My tych list nie chcieliśmy tworzyć. Ale już przychodzi czas, gdy trzeba jasno i zdecydowanie powiedzieć, czy idziemy w tej sprawie w koalicji - wyjaśnił Piotr Kusznieruk.

- Było to pokazanie, że Lewica ma na tyle silnych kandydatów w różnych okręgach, że są w stanie walczyć o istotne miejsca, ale z pewnością nie zrobilibyśmy tego skuteczniej niż blok koalicyjny, uwzględniający PO i PSL - dodał.

Jeśli PO powie "nie", to będziemy zapewne próbowali porozumieć z PSL - mówił gość Jedynki. Czym mniej kandydatów w okręgach jednomandatowych, tym większa szansa, że nasi kandydaci wygrają z PiS - mówił.

Zapraszamy do wysłuchania nagranej audycji.

Tytuł audycji: W samo południe

Prowadzi: Henryk Szrubarz

Goście:  Piotr Kusznieruk (SLD)

Data emisji: 13.08.2019

Godzina emisji: 12.15

agkm/ans

Zobacz więcej na temat: POLSKA Henryk Szrubarz SLD
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak