X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Waldemar Andzel: wyższa płaca minimalna nakręci gospodarkę

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2019 13:44
- Polacy oczekują, abyśmy żyli na poziomie europejskim. To zmierzanie w tym kierunku - powiedział w audycji "W samo południe" poseł PiS Waldemar Andzel, komentując zapowiedź podnoszenia płacy minimalnej. 
Audio
  • Waldemar Andzel o płacy minimalnej (Jedynka/W samo południe)
Waldemar Andzel
Waldemar AndzelFoto: W.Kusiński/PR

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że 1 stycznia 2020 roku płaca minimalna będzie podwyższona do 2600 zł. Oznacza to wzrost w stosunku do wcześniejszych zapowiedzi - w połowie czerwca rząd zaproponował Radzie Dialogu Społecznego (RDS), aby minimalne wynagrodzenie za pracę w 2020 r. wynosiło 2450 zł, a minimalna stawka godzinowa 16 zł. Na sobotniej konwencji PiS zapowiedziano, że pensja minimalna wzrośnie od 1 stycznia 2020 r. do 2600 zł, do końca 2020 r. do 3000 zł, a do końca 2023 r. do 4000 zł. 

To jeszcze bardziej naszą gospodarkę rozkręci - powiedział Waldemar Andzel. Przypomniał, że Polska gospodarka rozwija się najszybciej w Europie, na poziomie ponad 4 proc. PKB. - To pokazuje, że kierunek wzrostu płac minimalnych i świadczeń dla rodzin, emerytów, rencistów  jest jak najbardziej słusznym kierunkiem - ocenił. 

Gość Jedynki przybliżał też inne propozycje programowe PiS przed zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi. Mówił również o polskim kandydacie na stanowisko unijnego komisarza ds. rolnictwa i korzystnym dla Polski wyroku TSUE ws. gazociągu OPAL.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycjiW samo południe
ProwadziAntoni Trzmiel
GośćWaldemar Andzel (poseł PiS)
Data emisji: 10.09.2019
Godzina emisji: 12.20

fc/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jacek Sasin: zwiększenie płacy minimalnej nie wpłynie na przyszłoroczny budżet państwa

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2019 10:01
- Nie sądzę, żeby zwiększenie płacy minimalnej z 2450 zł do 2600 zł spowodowało konieczność zmiany propozycji budżetowej na 2020 rok. Jesteśmy w stanie na tyle oszczędnie gospodarować pieniędzmi, że potrafimy zrealizować duże programy - powiedział w "Sygnałach dnia" wicepremier Jacek Sasin. We wtorek projektem rozporządzenia w tej sprawie zajmie się rząd.
rozwiń zwiń