X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Spotkanie Duda-Trump. A. Wróblewski: jest determinacja, by rozmawiać

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2019 14:07
- Najbliższe spotkanie prezydentów Polski i USA Andrzeja Dudy i Donalda Trumpa nie będzie substytutem tego, do którego nie doszło 1 września. Jest ono przy okazji szczytu ONZ i nie zastępuje spotkań wysokiego szczebla. Pokazuje jednak, że jest dobra wola i determinacja, by rozmawiać i "ciągnąć" tematy energetyczne czy wojskowe - powiedział w radiowej Jedynce Artur Wróblewski, amerykanista z Uczelni Łazarskiego.
Audio
  • Dr Artur Wróblewski o spotkaniu prezydentów Andrzeja Dudy i Donalda Trumpa oraz relacjach polsko-amerykańskich (W samo południe/Jedynka)
dr Artur Wróblewski
dr Artur WróblewskiFoto: Polskie Radio/Wojciech Kusiński

Prezydent Andrzej Duda przebywa z wizytą w USA. Drugiego dnia pobytu w Stanach Zjednoczonych ma w programie spotkanie z głową amerykańskiego państwa w Nowym Jorku. Donald Trump spotka się w poniedziałek także z przywódcami Pakistanu, Nowej Zelandii, Singapuru, Egiptu i Korei. Polski prezydent będzie rozmawiał z prezydentem Finlandii Sauli Niinistö.

Duda Trump  1200.jpg
Prezydent Andrzej Duda w USA. Dziś spotkanie z Donaldem Trumpem

Zdaniem Artura Wróblewskiego, spotkanie prezydentów Polski i USA nie jest substytutem tego, do którego miało dojść 1 września. Tego dnia Donald Trump miał uczestniczyć w Warszawie w obchodach 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej, jednak odwołał swoją wizytę w Polsce z powodu huraganu Dorian, który spustoszył Florydę.

"Spotkanie pokazuje dobrą wolę"

- Donald Trump przyjmuje dwanaście delegacji i spotka się z dwunastoma przywódcami. Najbliższe spotkanie następuje więc przy okazji szczytu ONZ i nie zastępuje tych wysokiego szczebla. Natomiast fakt, że odbywa się w pierwszym możliwym terminie po 1 września, czyli przy okazji pobytu Andrzeja Dudy w Nowym Jorku, pokazuje, że jest dobra wola i determinacja, by rozmawiać i "ciągnąć" tematy energetyczne czy wojskowe - podkreślił amerykanista.

Gość audycji dodał, że spotkanie dopełni to, czego nie mógł - ze względu na swój zakres obowiązków - wiceprezydent Mike Pence. To właśnie on w zastępstwie Donalda Trumpa przybył do Polski 1 września. - 12 czerwca (podczas spotkanie Andrzeja Dudy i Donalda Trumpa w Waszyngtonie – przyp. red.) podpisano deklarację o zwiększeniu liczebności wojsk amerykańskich w Polsce. Teraz mamy deklarację wojskową o wzmocnionej współpracy obronnej, konkretyzującą wszystkie czerwcowe postanowienia - zaznaczył Artur Wróblewski.

Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Audycja: "W samo południe"

Prowadzący: Antoni Trzmiel

Gość: Artur Wróblewski (Uczelnia Łazarskiego w Warszawie)

Data emisji: 23.09.19

Godzina emisji: 12.21

bb/

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Biały Dom oficjalnie potwierdził spotkanie prezydentów Polski i USA

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2019 23:53
Biały Dom oficjalnie potwierdził poniedziałkowe spotkanie prezydentów Andrzeja Dudy i Donalda Trumpa. Spotkanie odbędzie się w Nowym Jorku przy okazji Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych. W ciągu trzech dni amerykański przywódca będzie miał 12 spotkań dwustronnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent Andrzej Duda spotkał się z Polonią w USA

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2019 20:54
Kilkaset osób polskiego pochodzenia przyjechało do New Britain w stanie Connecticut, w Stanach Zjednoczonych. Po południu (czasu amerykańskiego) spotkał się tam z nimi prezydent Andrzej Duda.
rozwiń zwiń