X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Marcin Palade: mogą być niespodzianki na dalszych miejscach na listach PiS

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2019 12:59
Marcin Palade, socjolog polityki, ocenił w audycji "W samo południe", że w wyborach parlamentarnych może być kilka niespodzianek dotyczących dalszych miejsc na listach PiS. - W partii rządzącej będzie spora zmiana generacyjna - przekonywał. 
Audio
  • Marcin Palade o wyniku wyborów parlamentarnych (Jedynka/W samo południe)
Marcin Palade
Marcin PaladeFoto: Wojciech Kusiński/ jedynka

W niedzielnych wyborach do Sejmu PiS uzyskał 43,59 proc. głosów, Koalicja Obywatelska - 27,40 proc., SLD - 12,56 proc., PSL - 8,55 proc., a Konfederacja - 6,81 proc - podała Państwowa Komisja Wyborcza..

EN_sztab-pis-1200.jpg
PKW podała wyniki z ponad 91 proc. obwodów. PiS z samodzielną większością

Do wspomnianych wyników wyborów odniósł się w audycji "W samo południe" Marcin Palade, specjalista ds. geografii politycznej. - Warto zwrócić również uwagę na rekordową frekwencję, która zamknie się najprawdopodobniej na poziomie 61 proc. Widocznie duża część społeczeństwa wnioskowała, że mamy do czynienia z jakimś kluczowym rozstrzygnięciem - ocenił Palade. 

- Polacy interesują się sprawami publicznymi. Natomiast warto odnotować, że PiS odniosło najwyższy rezultat spośród wszystkich zwycięzców wyborów po 1991 roku w ujęciu liczbowym, czyli zdobytych głosów oraz w ujęciu procentowym - dodał.

Socjolog stwierdził też, że może być kilka niespodzianek dotyczących dalszych miejsc na listach PiS. - W partii rządzącej będzie spora zmiana generacyjna, dlatego, że będzie znacznie więcej młodszych posłów - przekonywał. 

***

Audycja: W samo południe

Prowadzący: Antoni Trzmiel

Gość: Marcin Palade (socjolog polityki)

Data emisji: 14.10.2019

Godzina emisji: 12.15

kad

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak