Paweł Mucha: PiS wygrało wybory w sposób spektakularny. To wielki sukces

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2019 12:30
- Wynik Zjednoczonej Prawicy jest spektakularny - poparcie 8 mln obywateli robi ogromne wrażenie - powiedział na antenie Jedynki wiceszef Kancelarii Prezydenta RP Paweł Mucha.
Audio
  • Paweł Mucha: żadna partia nie osiągnęła takiego wyniku (W samo południe/Jedynka)
Paweł Mucha
Paweł MuchaFoto: Łukasz Kowalski/Jedynka

Radosław Fogiel 1200.jpg
Radosław Fogiel: drzwi do współpracy w Senacie są otwarte

- Prezydent bardzo się cieszy z wysokiej frekwencji, która była wręcz rekordowa. Wybory to wielkie święto demokracji. Andrzej Duda mówi o sukcesie polskiej demokracji. Jeżeli chodzi o wynik to jest on spektakularny - poparcie 8 mln obywateli robi ogromne wrażenie. Zjednoczona Prawica wygrała wybory w sposób nie do podważenia - mówił Paweł Mucha.

- Mamy pełną reprezentację w Sejmie - od lewicy do prawicy - jest to bardzo dobre dla polskiej demokracji - podkreślił polityk. - Prawo i Sprawiedliwość to pierwsze ugrupowanie, które poszło do wyborów z przekazem "zrealizowaliśmy nasz program". Chodzi o to, żeby Polakom żyło się lepiej, dostatnio. I Polacy wybrali nasze ugrupowanie. Żadna partia nie osiągnęła takiego wyniku. To wielki sukces Prawa i Sprawiedliwości i prezesa Jarosława Kaczyńskiego - zaznaczył Paweł Mucha.

Paweł Mucha: rażą mnie sędziowie-politycy

Wiceszef Kancelarii Prezydenta odniósł się również do reform, które może podjąć nowy rząd. - Jestem przekonany, że reformę sądów trzeba kontynuować. Trzeba poprawić tę przewlekłość postępowań sądowych. Również ci sędziowie-politycy rażą mnie i rażą całe społeczeństwo. Nie należy zapominać o sukcesach. Skarga nadzwyczajna działa - ta instytucja się sprawdziła - przekonywał polityk.

W rozmowie poruszono również temat nadchodzących wyborów prezydenckich czy układu sił politycznych w Senacie.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Audycja: "W samo południe"
Prowadzący: Magdalena Ogórek
GośćPaweł Mucha (wiceszef Kancelarii Prezydenta)
Data emisji: 16.10.19
Godzina emisji: 12.19

pb

Czytaj także

Paweł Mucha: pozytywne zmiany w Polsce, to w dużej mierze zasługa prezydenta Andrzeja Dudy

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2019 18:44
- Ogromne pozytywne zmiany, które nastąpiły w Polsce w ciągu ostatnich 4 lat, to w dużej mierze program prezydenta Andrzeja Dudy, który był realizowany wspólnie z rządem Beaty Szydło i Mateusza Morawieckiego - mówił w Polskim Radiu 24 wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Robert Telus: PSL pójdzie w Senacie albo za rozwojem z PiS, albo za opozycją

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2019 09:08
- PSL ze swojej "tęczowej" koniczynki próbuje się teraz przemalować z powrotem na zielono - powiedział w Polskim Radiu 24 Robert Telus z PiS. Gościem audycji był także Miłosz Motyka z PSL.
rozwiń zwiń