X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Anna Pikus: przebywanie w lesie niesie za sobą wiele korzyści zdrowotnych

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2019 13:00
- Musimy godzić ze sobą zdrowie Polaków i lasów. Akcją "Zasadź się na zdrowie" chcemy więc zaakcentować to, co ważne - powiedziała w radiowej Jedynce Anna Pikus z Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych.
Audio
  • Anna Pikus o korzyściach zdrowotnych, które płyną z przebywania w lesie (W samo południe/Jedynka)
Anna Pikus
Anna PikusFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

W całym kraju ma zostać zasadzonych 16 tysięcy drzew i krzewów rodzimych gatunków. Akcję zorganizowano z okazji jubileuszów 100-lecia istnienia Państwowej Inspekcji Sanitarnej oraz 95-lecia Lasów Państwowych.

Czytaj więcej
shutterstock_1154602537 las drzewo lubelskie roztocze 1200.jpg
Co stanie się z polskimi drzewami za kilkadziesiąt lat?

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] Prezydent: chciałbym, żeby akcja "sadziMY" nie miała jednorazowego charakteru

Anna Pikus zauważyła, że leśnicy są bardzo zaangażowani we wszelkie akcje edukacyjne. - Około trzech milionów uczestników naszych zajęć przychodzi do lasów i niestety obserwujemy zmiany na niekorzyść. Zdarzają się sytuacje, w których sześcioletnie dzieci mówią nam, że są po raz pierwszy w lesie. Widzimy u nich przez to duży strach - powiedziała. Gość radiowej Jedynki podkreśliła jednak, że las jest świetnym środowiskiem do pracy z dziećmi. - Badania pokazują bowiem, że natura ma bardzo dobry wpływ na rozwój najmłodszych - dodała.

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] Bank Danych o Lasach: informacje dla fachowców i turystów

Leśniczka zaznaczyła, że porozumienie służb sanitarnych i Lasów Państwowych pozwoli budować naukową bazę pod kolejne projekty, ponieważ "już nawet kilkuminutowy spacer w otoczeniu natury niesie za sobą wiele korzyści zdrowotnych". - Obniża m.in. ciśnienie krwi, ryzyko zawałów, możliwość wystąpienia cukrzycy i depresji. Przebywanie w lesie wpływa więc pozytywnie na nasz stan fizyczny i psychiczny - mówiła Anna Pikus.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

***

Audycja: "W samo południe"

Prowadzący: Antoni Trzmiel

Gość: Anna Pikus (Lasy Państwowe)

Data emisji: 22.10.2019

Godzina emisji: 12.15

jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jak uszczęśliwia nas natura?

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2018 22:00
"Jeszcze niedawno głównym zadaniem agencji leśnych na całym świecie było po prostu ułatwianie wycinki lasów". "Jeszcze niedawno"… Czy to cytat z powieści fantasy? Nie, mowa o współczesności.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dwa lata od huraganu stulecia. Porządkowanie w lasach na finiszu

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2019 11:50
- Huragan z 2017 roku zniszczył lasy o powierzchni większej niż dwukrotna powierzchnia Warszawy, to nam obrazuje obszar klęski - powiedziałw programie "W samo południe" dyrektor Lasów Państwowych Andrzej Konieczny. Podkreślił, że porządkowanie w lasach powinno zakończyć się jeszcze w tym roku.
rozwiń zwiń