Andrzej Dera o burmistrzu Włoch: to działanie na szkodę państwa

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2019 12:45
- To kwestia nadzoru i tego, jak urzędujący samorządowiec może działać w taki sposób, iż przyjmuje łapówkę. To działanie na szkodę miasta, na szkodę państwa, absolutnie niedopuszczalne - powiedział w Jedynce Andrzej Dera z Kancelarii Prezydenta.
Audio
  • Andrzej Dera o wyborach prezydenckich i zatrzymaniu burmistrza warszawskiej dzielnicy (Jedynka/W samo południe)
Andrzej Dera w studiu radiowej Jedynki
Andrzej Dera w studiu radiowej JedynkiFoto: Wojciech Kusinski/Polskie Radio

- Widzieliśmy rzecz niebywałą – urzędujący burmistrz dzielnicy Warszawy w mafijny sposób odbiera łapówkę, poprzez wrzucenie do jego auta – mówił minister w Kancelarii Prezydenta Andrzej Dera, komentując zatrzymanie burmistrza Włoch Artura W. i dewelopera Sabriego B.

CZYTAJ TAKŻE
PAP KOLAŻ ZATRZYMANI ARTUR W. SABRI B. 1200.jpg
Areszt tymczasowy dla Sabriego B. i burmistrza Włoch

Centralne Biuro Antykorupcyjne poinformowało we wtorek o zatrzymaniu w Warszawie dwóch osób "uwikłanych w korupcyjny proceder". Jedną z nich jest burmistrz stołecznej dzielnicy Włochy Artur W. Samorządowiec - jak wynika z informacji CBA - został zatrzymany na gorącym uczynku tuż po przyjęciu 200 tysięcy złotych. Według CBA, Artur W. wziął pieniądze od "znanego dewelopera i jednocześnie przedsiębiorcy budowlanego", a gotówkę próbował ukryć w garażu należącym do rodziny. CBA podało też, że w zamian za łapówki burmistrz Włoch wydawał korzystne dla dewelopera decyzje administracyjne.

- Dający  i biorący zostają ujęci na gorącym uczynku. Są bezpośrednie dowody. I jest konsternacja, jak sprawowana jest władza w Warszawie – stwierdził Andrzej Dera w Jedynce.

Minister zauważył, że dużą skutecznością wykazało się CBA, które, jak zaznaczył PO chce zlikwidować.

Sprawa Stanisława Gawłowskiego

- Reakcja prezydenta Warszawy była szybka, szybko zwołano sesję, szybka była decyzja władz PO o zawieszeniu – przyznał gość Jedynki. Ale z drugiej strony, jak stwierdził ”mamy senatora Stanisława Gawłowskiego, który jest oskarżany, są zarzuty dotyczące tego samego przestępstwa, czyli korupcji, przyjęcia łapówek – jest siadem bodajże zarzutów”.

- Ta osoba kandyduje, wygrywa w wyborach do Senatu, spotyka się z poparciem – to nie przeszkadza – dodał Andrzej Dera.

W programie można była także m. in. o awarii Czajki, o wyborach prezydenckich.

***

Audycja: "W samo południe"

Prowadzący: Jerzy Jachowicz

Gość: Andrzej Dera (Kancelaria Prezydenta)

Data emisji: 1.11.2019

Godzina emisji: 12.10

Jedynka/PAP/agkm/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Andrzej Dera o umowie z USA: wzmocni potencjał obronny Polski

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2019 14:00
- Wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w USA jest dużym sukcesem naszego kraju, a podpisana deklaracja wzmocni znacząco potencjał obronny Polski - powiedział w programie "W samo południe" prezydencki minister Andrzej Dera.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Dera: protesty wyborcze to nie żaden zamach stanu tylko prawo

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2019 17:54
- Totalna opozycja ma dziś zasadę, że jak rządzi to jest demokracja, a kiedy nie rządzi, demokracji nie ma - mówił w Polskim Radiu 24 minister w kancelarii Prezydenta, Andrzej Dera. 
rozwiń zwiń