"Ocalić Bohaterów". J. Ozdoba: Jedność Robotnicza zniknie z Żyrardowa

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2019 13:15
- Prezydent Żyrardowa zadeklarował utrzymanie nazwy ulicy gen. Fieldorfa "Nila" - powiedział poseł elekt Jacek Ozdoba w audycji "W samo południe".
Audio
  • Jacek Ozdoba o rekomunizacji ulic (Jedynka/W samo południe)
Jacek Ozdoba
Jacek OzdobaFoto: W.Kusiński/PR

Kilka dni temu politycy Zjednoczonej Prawicy zapowiedzieli akcję "Ocalić Bohaterów". Rozpoczęły się pierwsze spotkania edukacyjne w ramach akcji. To reakcja na usunięcie ulic Żołnierzy Wyklętych z Żyrardowa i Białegostoku.

ocalic bohaterow kaleta ozdoba dyrektor pap 1200.jpg
Kontrowersyjna zmiana nazw ulic. Ruszyła akcja "Ocalić Bohaterów"

Pomysł zmiany nazwy jednej z żyrardowskich ulic przez radnych Koalicji Obywatelskiej wywołał medialną i polityczną burzę. Radni przegłosowali bowiem zastąpienie ulicy gen. Fieldorfa "Nila" ulicą Jedności Robotniczej.

Jacek Ozdoba, poseł elekt i jeden z inicjatorów akcji, w radiowej Jedynce oświadczył, że prezydent Żyrardowa zadeklarował utrzymanie dotychczasowej nazwy. - Jedność Robotnicza zniknie i wrócimy do stanu, który jest prawidłowy - podkreślił Ozdoba.

Dodał, że edukacyjna akcja "Ocalić Bohaterów" będzie kontynuowana. - Wraz z Muzeum Żołnierzy Wyklętych będziemy edukować również radnych, którzy przyjadą do muzeum przy ul. Rakowieckiej w Warszawie - powiedział poseł elekt.

W programie mowa była także m.in. o zbliżającym się Marszu Niepodległości.

***

Audycja: "W samo południe"

Prowadzący: Jerzy Jachowicz

Gość: Jacek Ozdoba (PiS)

Data emisji: 8.11.2019

Godzina emisji: 12.18

st/kh

Czytaj także

"Ocalić Bohaterów". P. Jaki: rusza akcja w obronie patriotycznych patronów ulic

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2019 12:03
 - Nie pozwolimy na to, by ulice zabierano tak wyjątkowym postaciom, jak gen. August Emil Fieldorf czy płk. Zygmunt Szendzialarz  - powiedział eurodeputowany Patryk Jaki, zapowiadając start akcji "Ocalić Bohaterów".
rozwiń zwiń

Czytaj także

M. Binkowski (PiS): w sprawie dekomunizacji ulic są rozbieżności wewnątrz PO

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2019 15:56
- Zamiast dekomunizacji ulic następuje ich rekomunizacja, czyli powracanie do nazw stricte komunistycznych i to odwołujących się do najgorszych tradycji PRL - mówił w Polskim Radiu 24 warszawski radny Maciej Binkowski. Przypomniał, że Rafał Trzaskowski obiecał namiastkę dekomunizacji.
rozwiń zwiń