X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Piotr Naimski: chcemy do 2043 roku zbudować sześć reaktorów jądrowych

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2019 12:26
- Chcemy, aby 20 proc. polskiej energii pochodziło z elektrowni atomowych. To jest konieczne - powiedział w radiowej Jedynce Piotr Naimski, pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej.
Audio
  • Piotr Naimski o Polsko-Amerykańskim Forum Przemysłu Jądrowego (W samo południe/Jedynka)
Piotr Naimski
Piotr Naimski Foto: W. Kusiński/Polskie Radio

W Warszawie trwa Polsko-Amerykańskie Forum Przemysłu Jądrowego. Naukowcy i przedsiębiorcy z obu krajów rozmawiają w Warszawie o możliwym wsparciu Amerykanów przy budowie w naszym kraju elektrowni atomowych.

elektrownia atomowa 1200.jpg
Firmy z USA zainteresowane budową elektrowni jądrowej w Polsce. Jest deklaracja

- Jest tutaj około 200 uczestników i ponad kilkadziesiąt polskich firm uczestniczących w projektach jądrowych - poinformował Piotr Naimski. Dodał, że obecne na konferencji przedsiębiorstwa mają kompetencje do budowy elektrowni atomowych.

Elektrownia atomowa dla Polski

Na forum są również obecni przedstawiciele amerykańskich firm. - To możliwość nawiązywania kontaktów, które mogą prowadzić do udziału polskich firm w przedsięwzięciach na całym świecie - podkreślił Piotr Naimski.

Jako drugi cel tego spotkania wskazał badanie możliwości realizowania strategii energetycznej Prawa i Sprawiedliwości jaką jest zbudowanie w Polsce elektrowni atomowej.

- Polska chce do 2033 roku wybudować pierwszy blok jądrowy. Do 2043 roku ma ich powstać sześć. Łącznie będą produkowały od sześciu do dziewięciu gigawatów energii - będzie to stanowiło około jednego piątej krajowego zapotrzebowania - podsumował Piotr Naimski.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Audycja: "W samo południe"

Prowadzący: Antoni Trzmiel

Gość: Piotr Naimski (pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej)

Data emisji: 18.11.2019

Godzina emisji: 12:15

st/IAR/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rozwiązanie umowy z Gazpromem. Prezes PGNiG: mamy alternatywy

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2019 13:54
Prezes PGNiG Piotr Woźniak w wywiadzie dla Informacyjnej Agencji Radiowej mówił o powodach tej decyzji - przyczynami, dla których polska spółka nie przedłuży umowy są przede wszystkim trudne warunki - chodzi między innymi o bardzo wysokie ceny surowca sprzedawanego nam przez Gazprom oraz niestabilność dostaw.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezes Tauronu Wydobycie: nikt nie planuje zamykać zakładów

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2019 12:16
Nadrobienie zaległości inwestycyjnych oraz otwarcie drogi do rentownego wydobycia węgla, uznał za główne działania spółki Tauron Wydobycie jej prezes - Tomasz Cudny.
rozwiń zwiń