Maria Koc: służba zdrowia może być tym obszarem, gdzie pracujemy ponad podziałami

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2019 13:46
- Obszar służby zdrowia, który ciągle wymaga ogromnych nakładów finansowych, ciągłego ich zwiększania, wymaga też reorganizacji. On może być tym obszarem, gdzie pracujemy ponad podziałami, gdzie skupiamy wokół ministerstwa specjalistów z różnych opcji politycznych - mówiła na antenie radiowej Jedynki Maria Koc, senator Prawa i Sprawiedliwości. 
Audio
  • Maria Koc zaznaczyła, że partie mogą współpracować w zakresie służby zdrowia (W samo południe/Jedynka)
Premier Mateusz Morawiecki po wygłoszonym w Sejmie expose
Premier Mateusz Morawiecki po wygłoszonym w Sejmie exposeFoto: PAP/Paweł Supernak

W wygłoszonym w Sejmie exposé szef rządu szeroko odnosił się do kwestii demografii oraz wsparcia dla rodzin i dzieci. Premier mówił, że "konieczne jest porozumienie ponad podziałami przynajmniej w takich dziedzinach, jak: bezpieczeństwo, strategia energetyczna, system emerytalny oraz demografia".

Czytaj więcej
1200_Sejm_PAP.jpg
Burzliwa debata po exposé premiera

- Słowa-klucze, które się bardzo często pojawiały w exposé premiera Mateusza Morawieckiego to "normalność", "rozwój", "rodzina" – mówiła senator PiS.

Prowadzący zwrócił uwagę, że premier w exposé wymienił zasługi byłych ministrów zdrowia z innych opcji - prof. Mariana Zembali (z rządu PO) i Marka Balickiego (szefa MZ w rządzie SLD). - Obszar służby zdrowia, który ciągle wymaga ogromnych nakładów finansowych, ciągłego ich zwiększania, wymaga też reorganizacji. On może być tym obszarem, gdzie pracujemy ponad podziałami, gdzie skupiamy wokół ministerstwa specjalistów z różnych opcji politycznych - mówiła polityk. - Wsłuchujemy się w ich głos i budujemy taki model, który rzeczywiście będzie efektywny - dodał.  

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Audycja: "W samo południe"

Prowadzący: Antoni Trzmiel

Gość: Maria Koc (senator PiS)

Data emisji: 19.11.2019

Godzina emisji: 12.20

dcz/kh

Czytaj także

Bartosz Kownacki: opozycji trudno będzie współpracować. KO walczy o przetrwanie

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2019 19:14
- W Senacie trudno będzie współpracować partiom opozycyjnym, z jednego prostego powodu: tam jest nadreprezentacja senatorów Koalicji Obywatelskiej - mówił w radiowej Jedynce Bartosz Kownacki, poseł PiS. - Nie ma powrotu do Koalicji Europejskiej - podkreślała z kolei Anna Maria Żukowska, poseł elekt z SLD.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Müller: wszyscy byli premierzy zaproszeni na expose Mateusza Morawieckiego

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2019 16:30
Na wtorkowe expose Mateusza Morawieckiego zaproszeni zostaną wszyscy byli premierzy, kierujący rządami po 1989 roku. Rzecznik rządu Piotr Müller powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że zdaniem władz potrzebne jest, by osoby rządzące Polską w poprzednich latach były zapraszane na podobne wydarzenia.
rozwiń zwiń