W. Andzel: PO nie ma nic do zaproponowania, zamierza tylko krytykować

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2019 13:12
- Czego się spodziewać po wypowiedzi Grzegorza Schetyny? Tak jak w poprzedniej kadencji PO nie ma nic do zaproponowania, zamierza tylko krytykować - mówił w Programie Pierwszym Polskiego Radia poseł PiS Waldemar Andzel odnosząc się do wtorkowej wypowiedzi lidera PO na temat exposé premiera.
Audio
  • W. Andzel: PO nie ma nic do zaproponowania, zamierza tylko totalnie krytykować (W samo południe/Jedynka)
Waldemar Andzel
Waldemar AndzelFoto: Polskie Radio / Wojciech Kusiński

We wtorek Sejm wysłuchał exposé premiera Mateusza Morawieckiego. Następnie rozpoczęła się dyskusja wokół jego wystąpienia. Merytorycznie, chociaż krytycznie, do programu rządu odniosły się Lewica oraz PSL. Koalicja Obywatelska zaatakowała Prawo i Sprawiedliwość oraz samego premiera. Wypowiedź tę komentował w audycji "W samo południe" poseł PiS Waldemar Andzel.

Kaczyński 1200 east.jpg
Prezes PiS: wolność, zaufanie i rodzina służą ciągłości narodu

Powrót do totalnej opozycji

- Czego się spodziewać po wypowiedzi Grzegorza Schetyny? Tego się właściwie nie da słuchać, to jest przejście do totalnej opozycji. Tak jak w poprzedniej kadencji, Platforma Obywatelska nie ma nic do zaproponowania, zamierza tylko krytykować i to w sposób totalny - mówił Waldemar Andzel.

Zapytany o to, czy faktycznie nie spodziewa się współpracy, a jedynie totalnej i niemerytorycznej krytyki, stwierdził, że raczej tak właśnie będzie. - Chociaż my bardzo namawiamy do merytorycznej rozmowy, do współpracy, żeby Polska szła w dobrym kierunku rozwoju, - podkreślał.

>>> [ZOBACZ TAKŻE] Piotr Cywiński: usłyszeliśmy najlepsze exposé premiera od trzech dekad

Stwierdził, że "totalniactwo" wcale nie przysłuży się opozycji, a nawet krucha większość w Senacie wynika jedynie z decyzji o współpracy wszystkich przeciwko PiS. Zaznaczył także, że owa większość wciąż nie jest wcale taka pewna. - Jeszcze się okaże, czy większość opozycji w Senacie będzie. To pokaże czas, głosowania nad konkretnymi ustawami, które będą wpływały do Senatu - wyjaśnił.

Co z reformą sądownictwa?

We wtorek zapadł także wyrok Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej na temat polskiej reformy sądownictwa. Dotyczył on funkcjonowania Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego. Wbrew oczekiwaniom opozycji, orzeczenie nie było dla Polski skrajnie niekorzystne.

>>> [CZYTAJ WIĘCEJ] Jest wyrok TSUE ws. reformy sądownictwa

- Wyrok TSUE to faktycznie porażka totalnej opozycji - stwierdził w audycji poseł PiS podkreślając, że europejska instytucja w ogóle nie powinna zajmować się sprawami wewnętrznymi Polski. - Zresztą postępujemy zgodnie ze wszystkimi standardami demokratycznymi i tutaj trudno nam cokolwiek w tym względzie zarzucić - dodał.

Poseł Prawa i Sprawiedliwości zaznaczył, że reforma sądownictwa będzie dalej w Polsce kontynuowana, bo oczekują jej Polacy.

***

Audycja: "W samo południe"

Prowadzący: Magdalena Ogórek

Gość: Waldemar Andzel (poseł PiS)

Data emisji: 20.11.2019

Godzina emisji: 12.12

jmo

Czytaj także

R. Fogiel o exposé: konserwatywna polityka nie musi być niedzisiejsza

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2019 07:50
- Nie wiemy o czym dokładnie premier będzie mówił. To sformułowanie o realizowaniu konserwatywnych idei w nowoczesny sposób jest bardzo celne. Konserwatywna polityka nie musi być niedzisiejsza - mówił na antenie radiowej Jedynki rzecznik PiS Radosław Fogiel.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Łysakowski: Europa nie zapewni nam bezpieczeństwa militarnego

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2019 17:31
- Premier w exposé zwrócił, że są gracze, którzy chętnie skorzystają na słabości Europy. Słusznie, bo Europa nie zapewni nam bezpieczeństwa militarnego. Nie ma takich sił. Gdyby nawet one istniały, zajmowałyby się pewnie czymś innym niż obroną Europy - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Piotr Łysakowski, historyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W. Bernacki: przyszłość narodu jest związana ze sprawną gospodarką

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2019 18:51
- Warstwa aksjologiczna była niezwykle ważna w przemówieniu premiera - powiedział w radiowej Jedynce Włodzimierz Bernacki z PiS, komentując exposé premiera Mateusza Morawieckiego. Antoni Mężydło z PO stwierdził z kolei, że exposé nie było spójne, zwłaszcza pod względem gospodarczym.
rozwiń zwiń