Barbara Dolniak: czas pokaże, kto będzie kandydatem na prezydenta

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2019 14:00
- Czekamy na wybór najlepszego kandydata opozycji, który ma szanse wygrać te wybory i przedstawi program służący Polsce - mówiła na antenie radiowej Jedynki Barbara Dolniak, posłanka PO-KO (Nowoczesna). 
Audio
  • Czy Nowoczesna wystawi kandydata na prezydenta? (W samo południe/Jedynka)
Barbara Dolniak
Barbara DolniakFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Platforma Obywatelska organizuje prawybory prezydenckie. Do wyścigu o kandydaturę dołączył w środę prezydent Gdańska Jacek Jaśkowiak, który zmierzy się z Małgorzatą Kidawą-Błońską. Nowoczesna, która tworzy z PO wspólny klub w parlamencie, nie zgłosiła na razie żadnego kandydata.  

Czytaj więcej
PAP Małgorzata Kidawa-Błońska 1200 ok.jpg
Prawybory PO. M. Kidawa-Błońska: wolałabym się dowiedzieć od J. Jaśkowiaka, że jest kontrkandydatem

Barbara Dolniak stwierdziła, że na chwilę obecną nie ma kandydata Nowoczesnej na prezydenta. - Nie wybieraliśmy na dzisiaj kandydata Nowoczesnej na prezydenta. Mamy konwencję w niedzielę, tam będą podejmowane decyzje, zobaczymy, jak rozwinie się sytuacja. Na dzisiaj Nowoczesna nie przedstawia swojego kandydata - mówiła polityk.

- Czekamy na wybór najlepszego kandydata opozycji, który ma szanse wygrać te wybory i przedstawi program w działaniu prezydenta służący Polsce - dodała.

Prowadzący odniósł się do prawyborów prezydenckich w PO. Dolniak odpowiedziała, że odbywają się one w ramach Platformy. - Poprzemy dobrego, świetnego kandydata a czas najbliższy pokaże, kto tym kandydatem będzie - podkreśliła Barbara Dolniak.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Audycja: "W samo południe"

Prowadzący: Antoni Trzmiel

Gość: Barbara Dolniak (posłanka POKO)

Data emisji: 21.11.2019

Godzina emisji: 12.18

dcz/

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Barbara Dolniak: w KO stworzyliśmy program, który spodobał się Polakom

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2019 18:10
- Obecnie mamy do czynienia z kwintesencją kampanii wyborczej, dlatego ta aktywność jest szczególna. Grzegorz Schetyna cały czas rozmawiał z ludźmi i stąd powstał program Koalicji Obywatelskiej - powiedziała w Polskim Radiu 24 Barbara Dolniak, wicemarszałek Sejmu z PO-KO.
rozwiń zwiń

Czytaj także

M. Kidawa-Błońska jedyną kandydatką PO na prezydenta. "Z tego co wiem, nikt się nie zgłosił"

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2019 09:47
Małgorzata Kidawa-Błońska powiedziała, że z tego, co wie, nie pojawiła się dotąd żadna inna kandydatura na prezydenta i jej zgłoszenie jest jedyne. Zastrzegła jednak, że powiedzieć, iż jest kandydatką KO na prezydenta, będzie można w piątek, gdy zbierze się zarząd PO, który zatwierdzi kandydaturę.
rozwiń zwiń