Poseł SLD zdradził, kiedy Lewica ogłosi kandydata na prezydenta

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2019 13:34
- Myślę, że w najbliższych dniach, na początku grudnia wystawimy kandydata Lewicy - mówił na antenie radiowej Jedynki Arkadiusz Iwaniak, poseł SLD. 
Audio
  • Lewica ma ogłosić kandydata na prezydenta w najbliższym czasie (Jedynka/W samo południe)
Pałac Prezydencki w Warszawie
Pałac Prezydencki w WarszawieFoto: Shutterstock.com

Polska powoli wchodzi w kampanię prezydencką. Koalicja Obywatelska organizuje prawybory w których biorą udział Małgorzata Kidawa-Błońska i Jacek Jaśkowiak. Kandydatem PSL będzie najprawdopobniej Władysław Kosiniak-Kamysz. Jedynie Lewica nie wykonała jak na razie żadnego ruchu w związku z wyborami.

Czytaj więcej
berkowicz 1200.jpg
Konrad Berkowicz: wybory w Konfederacji organizowane są na wzór amerykański

Arkadiusz Iwaniak podkreślił, że możemy się spodziewać ogłoszenia kandydata w "najbliższych dniach". - Myślę, że w najbliższych dniach, na początku grudnia wystawimy kandydata Lewicy, tak jak pewnie za chwilę zrobi to Koalicja Obywatelska, bo przypomnę, że na tą chwile jest tam dwójka kandydatów, mają prawybory - mówił polityk.

PO idzie w lewo?

Prowadzący zauważył, że od kilku lat Platforma Obywatelska dryfuje w lewą stronę sceny politycznej. Przypomniał słowa Donalda Tuska o tym, że jest "socjaldemokratą" oraz fakt, że kandydat na prezydenta w prawyborach Koalicji Obywatelskiej Jacek Jaśkowiak popiera aborcję na życzenie oraz adopcję dzieci przez pary homoseksualne.

- Myślę, że po tym co Donald Tusk robi, jak działał i po jego przeszłości politycznej, choć myślę, że nadal jest w tym miejscu, w którym był, widać jakie ma poglądy. Oczywiście wielokrotnie próbował to lewe skrzydło budować naszym kosztem. Jednak w październiku wyborcy powiedzieli, że Lewica wraca na Wiejską - mówił.

- Wróciliśmy i nie damy sobie odebrać tej lewicowości - dodał.   

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Audycja: "W samo południe"

Prowadzący: Antoni Trzmiel

Gość: Arkadiusz Iwaniak (Sojusz Lewicy Demokratycznej)

Data emisji: 26.11.19

Godzina emisji: 12.18

dcz/

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Andrzej Rozenek o "Czajce": awarie nie mają koloru politycznego

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2019 13:35
- Awarie mogą się przydarzyć zawsze i awarie nie mają koloru politycznego, nie powinny być używane w bieżącej walce politycznej - mówił na antenie radiowej Jedynki Andrzej Rozenek, polityk SLD.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef Polskiej Lewicy: Razem, Wiosna i SLD dryfują w stronę radykalnej lewicy

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2019 14:52
- Uważamy, że to, co czynią nasi koledzy z tamtej części lewicy, to jest próba zgwałcenia świadomości społecznej - powiedział w Polskim Radiu 24 Jacek Zdrojewski, przewodniczący partii Polska Lewica. Odniósł się w ten sposób do postulatów lewicowej koalicji parlamentarnej dotyczących obyczajowości.
rozwiń zwiń