Arkadiusz Mularczyk: problematyka reparacji była zaniechana w polskiej debacie publicznej

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2019 13:25
- Ta problematyka przez wiele lat była zapomniana i zaniechana w polskiej debacie publicznej i  są konsekwencje wynikające z braku podnoszenia tej tematyki na arenie krajowej i międzynarodowej - mówił o reparacjach wojennych Arkadiusz Mularczyk, poseł Prawa i Sprawiedliwości.
Audio
  • Arkadiusz Mularczyk stwierdził, że zwiększyła się świadomość Polaków nt. wpływu II wojny światowej na nasz kraj (Jedynka/W samo południe)
Arkadiusz Mularczyk
Arkadiusz MularczykFoto: Polskie Radio

Wedle niedawnego badania niemieckiej opinii publicznej 68 proc. Niemców uznało, że kwestia reparacji wojennych została już rozwiązana, a tylko 7 proc. Stwierdziło, że sprawa jest otwarta. 

Czytaj więcej
PIC_2-101 warszawa kapitulacja 1939 ii wojna 1200.jpg
Piotr Cywiński: kwestia reparacji zaczyna przynosić wymierne korzyści

"Zainteresowanie mediów nadal duże"

Arkadiusz Mularczyk podkreślił, że ta sprawa była zaniedbywana w przeszłości.  - Ta problematyka przez wiele la była zapomniana i zaniechana w polskiej debacie publicznej i to są konsekwencje wynikające z braku podnoszenia tej tematyki na arenie krajowej i międzynarodowej. Dopiero gdy w ubiegłej kadencji rozpoczęliśmy działania w parlamencie i rozpoczęła się dyskusja zarówno w kraju, jak i na świecie, bo zainteresowanie mediów jest nadal duże, zauważyliśmy pewną zmianę w ocenie w kraju jak i zagranicą - zaznaczył poseł Prawa i Sprawiedliwości.

- Po pierwsze w Polsce jest znacznie większa świadomość skutków i konsekwencji i wpływu na nasze współczesne życie II wojny światowej, po drugie debata toczy się także w Niemczech i o ile na samym początku widzieliśmy głosy pełne oburzenia, o tyle teraz słyszymy czasem głosy, że ta sprawa nie jest w pełni uregulowana – dodał.  

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji. 

***

Audycja: "W samo południe"

Prowadzący: Antoni Trzmiel

Gość: Arkadiusz Mularczyk (Prawo i Sprawiedliwość)

Data emisji: 29.11.19

Godzina emisji: 12.16

dcz/

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

A. Mularczyk: jest szansa uregulowania sprawy reparacji w tej kadencji Sejmu

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2019 08:55
- Raport o startach wojennych powinien być przyjęty przez parlament. Sejm powinien dać mandat rządowi na prowadzenie tej polityki – mówił w Polskim Radiu 24 Arkadiusz Mularczyk (Prawo i Sprawiedliwość).
rozwiń zwiń