Jan Maria Jackowski: sprawa Mariana Banasia ma dużo głębszy podtekst

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2019 13:08
- Opinia publiczna nie ma wszystkich informacji związanych z całą sprawą - powiedział w audycji "W samo południe" senator PiS Jan Maria Jackowski.
Audio
  • Jan Maria Jackowski (PiS) po sprawie Mariana Banasia (W samo południe/Jedynka)
Jan Maria Jackowski
Jan Maria JackowskiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Prokuratura Regionalna w Białymstoku wszczęła śledztwo dotyczące m.in. podejrzeń nieprawidłowości w oświadczeniach majątkowych i deklaracjach podatkowych prezesa Najwyższej Izby Kontroli Mariana Banasia - poinformował rzecznik tej prokuratury Paweł Sawoń. Zaznaczył, że to postępowanie przygotowawcze w sprawie, czyli nikomu dotąd nie postawiono zarzutów.

banaś 1200.jpg
Jest śledztwo w sprawie oświadczeń majątkowych Mariana Banasia

Podstawą wszczęcia śledztwa są trzy zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, które wpłynęły do białostockiej prokuratury od grupy posłów opozycji, w tym m.in. posła Jana Grabca (Koalicja Obywatelska), Generalnego Inspektora Informacji Finansowej oraz z Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Sejm może ujawnić szczegóły

- Sprawa Mariana Banasia ma dużo głębszy podtekst - powiedział w radiowej Jedynce senator PiS Jan Maria Jackowski. - Opinia publiczna nie ma wszystkich informacji związanych z całą sprawą - podkreślił. Dodał, że nawet sami parlamentarzyści nie znają szczegółów raportu Centralnego Biura Śledczego w tej sprawie.

W Sejmie został złożony wniosek, aby ujawnić szczegółową informację na ten temat. - Nie wiem jaka będzie decyzja marszałek Elżbiety Witek w tym zakresie - stwierdził Jackowski.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Audycja: W samo południe

Prowadzi: Antoni Trzmiel

Gość: Jan Maria Jackowski (PiS)

Data emisji: 3.12.2019

Godzina emisji: 12.14

st

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Adam Buła: PiS musiało wiedzieć o kłopotach z oświadczeniem majątkowym Mariana Banasia

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2019 14:06
- Sytuacja wokół Mariana Banasia nadal jest niewyklarowana i ciągle nie wiemy czy w poniedziałek szef NIK poda się do dymisji - mówił w Polskim Radiu 24 Adam Buła z "Polska the Times". Gościem w audycji był też Marek Król z "Sieci". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tomasz Żółciak: Marian Banaś kojarzy się dziś tak, jak kiedyś Bartłomiej Misiewicz

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2019 18:55
- Wizerunkowo telenowela z Marianem Banasiem w roli głównej wygląda fatalnie dla obozu rządzącego - mówił Tomasz Żółciak z "Dziennika Gazety Prawnej". Gościem audycji był też Jakub Mielnik z "Wprost".
rozwiń zwiń