X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Protesty w Mińsku. Zagrożona niepodległość Białorusi?

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2019 14:05
W Mińsku białoruscy opozycjoniści protestują przeciwko pogłębieniu integracji ich kraju z Rosją. Akcję zorganizowano w związku z sobotnim spotkaniem w Soczi prezydenta Aleksandra Łukaszenki z Władimirem Putinem, które dotyczy zacieśnienia relacji między obu krajami.
Audio
  • Co z suwerennością Białorusi? (W samo południe/Jedynka)
Protest białoruskich opozycjonistów w Mińsku
Protest białoruskich opozycjonistów w Mińsku Foto: PAP/EPA/TATYANA ZENKOVICH

Demonstranci, trzymając się za ręce, utworzyli kilka żywych łańcuchów wzdłuż centralnego Prospektu Niepodległości w Mińsku. Potem około tysiąca osób zebrało się na wiec na Placu Październikowym przed Pałacem Republiki. Przeszli przez centrum miasta na główny Plac Niepodległości. Zebrani skandowali hasło "Niezależność'. 

Według mediów niezależnych sobotnia akcja to najliczniejsza na Białorusi akcja protestu w ostatnim czasie.

Czytaj więcej
Putin shutterstock 1200.jpg
Białoruś pod presją Rosji?

W co gra Rosja?

- Moskwa wielokrotnie dawała dowód tego, że nie traktuje Białorusi jako równorzędnego partnera i to się prawdopodobnie nie zmieni. Moskwa traktuje Białoruś jako jeden z tych krajów, który należy do przestrzeni traktowanej przez Rosję w kontekście sfery swoich uprzywilejowanych interesów - mówi w radiowej Jedynce dr Szymon Kardaś z Ośrodka Studiów Wschodnich.

W co zatem gra Rosja? Gość jedynki mówi, że "nie jest jasne, czy Moskwa jest zainteresowana tym aby pogłębiać integrację w taki sposób, który będzie oznaczał finalnie koniec niepodległości czy suwerenności Białorusi, czy raczej chodzi o coś innego - utrzymanie pewnych mechanizmów zależności, które mamy w tej chwili i to w taki sposób, żeby Mińsk nie miał innej alternatywy niż Moskwa". Więcej w dołączonym nagraniu. 

W międzynarodowej części audycji "W samo południe" także:

- "Europejskie Menu" Beaty Płomeckiej a w nim: Polska i kraje Europy Wschodniej mają nadzieję na zmianę propozycji przepisów unijnych dotyczących transportu drogowego, które popierają Francja i Niemcy. Polski rząd liczy, że z projektu zostaną usunięte zapisy niekorzystne dla przedsiębiorstw z naszego regionu.

- Coraz bardziej napięta sytuacja w Kolumbii, kolejnym południowoamerykańskim kraju, w którym rozpoczynają się masowe antyrządowe uliczne protesty. Od dwóch tygodni trwają protesty, a teraz doszło do trzeciego już strajku generalnego. Czemu Kolumbijczycy protestują i czy może dojść do obalenia prezydenta Ivana Duque? Więcej w felietonie Michała Strzałkowskiego.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania. 

***

Audycja: W samo południe

Prowadzi: Katarzyna Semaan

Gość: dr Szymon Kardaś (Ośrodek Studiów Wschodnich)

Data emisji: 7.12.2019

Godzina emisji: 12.28

IAR/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak