X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ryszard Czarnecki o polityce klimatycznej UE: Unia ma rozdwojenie jaźni

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2019 13:20
- Widzę pewne rozdwojenie jaźni w Unii - Komisja Europejska zapowiedziała, że po 100 dniach urzędowania, czyli w połowie marca 2020 przedstawi swoją wizję unijnej polityki klimatycznej do 2050 roku, a Rada Europejska nie chce czekać na KE - powiedział w radiowej Jedynce europoseł PiS Ryszard Czarnecki.
Audio
  • Ryszard Czarnecki o zbliżającym się szczycie UE w Brukseli (W samo południe/Jedynka)
Ryszard Czarnecki
Ryszard CzarneckiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

W tym tygodniu premier Mateusz Morawiecki weźmie udział w dwudniowym szczycie UE w Brukselii. Będzie to pierwszy szczyt, który poprowadzi nowy przewodniczący Rady Europejskiej, były premier Belgii Charles Michel, który zastąpił na unijnym stanowisku Donalda Tuska.

W agendzie znalazło się kilka tematów, ale już wiadomo , że spotkanie zostanie od pierwszego dnia zdominowane kwestiami związanymi ze zmianami klimatycznymi.

Ryszard Czarnecki w audycji "W samo południe" podkreślił, że sprawa dotyczy także Polski. Zwrócił uwagę, że "Rada Europejska nie czeka na Komisję Europejską, która zapowiedziała, że po 100 dniach swojej działalności przedstawi nową wizję polityki neutralności klimatycznej do 2050 roku".

- Ciekawe czy decyzje podejmowane w Brukseli w połowie grudnia będą tożsame z tym, co przedstawi Komisja w połowie marca 2020 roku - dodał.

Europejska polityka rolna

Czarnecki odniósł się również do wypowiedzi Janusza Wojciechowskiego, który mówił, że rolnictwo przyjazne środowisku i niedostateczne finansowanie to wyzwania i problemy dla europejskich rolników. Komisarz ds. rolnictwa przedstawił swoją wizję rozwoju rolnictwa. Zapowiadał, że będzie chronił europejski budżet przed cięciami i dążył do zrównania dopłat w UE.

- Ekolodzy preferują gospodarstwa wielkohektarowe, które bogatsze i łatwiej jest im wprowadzać standardy ekologiczne - podkreślił Czarnecki. Zaznaczył, że w Polsce zdecydowaną siłę stanowią małe i średnie rodzinne gospodarstwa rolne. - Nie można ich dyskryminować - dodał.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Audycja: W samo południe

Prowadzi: Antoni Trzmiel

Gość: Ryszard Czarnecki (PiS)

Data emisji: 10.12.2019

Godzina emisji: 12.28

st/ans

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wojciechowski o polityce rolnej: będę chronił europejski budżet przed cięciami

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2019 12:19
Rolnictwo przyjazne środowisku i niedostateczne finansowanie - to zdaniem Janusza Wojciechowskiego wyzwania i problemy dla europejskich rolników. Komisarz ds. rolnictwa przedstawił swoją wizję rozwoju rolnictwa. W środę Komisja Europejska ogłosi Zielony Ład, który ma uczynić z Europy pierwszy neutralnie klimatyczny kontynent.
rozwiń zwiń