X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Konflikt na Bliskim Wschodzie. Krzysztof Paszyk: polscy żołnierze powinni wrócić do kraju

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2020 13:36
- Nasze władze, nasze środowiska polityczne, które są obecne w polskim parlamencie dzisiaj wspólnie powinny pracować nad scenariuszem ściągnięcia polskich żołnierzy do Polski - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia poseł PSL Krzysztof Paszyk po irańskim ataku na bazy USA w Iraku. 
Audio
  • Krzysztof Paszyk o potrzebie szerokiej dyskusji na temat konfliktu na Bliskim Wschodzie i sytuacji polskich żołnierzy stacjonujących w Iraku (PR1/W samo południe)

W nocy Iran ostrzelał dwie bazy wojskowe Stanów Zjednoczonych - Al Asad oraz Irbil - w których stacjonują też polscy żołnierze. To odpowiedź na likwidację przez Amerykanów dowódcy irańskiego Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej generała Ghasema Solejmaniego. Premier - zabierając głos na mównicy sejmowej i odnosząc się do sytuacji na Bliskim Wschodzie - zwrócił się do posłów opozycji z apelem o współpracę z rządem w tej kwestii.

czaputowicz 1200 east news.jpg
Jacek Czaputowicz: ewakuowano ambasadora Polski w Iraku

- Domagaliśmy się informacji, pan premier wyszedł dzisiaj w obliczu wielu pytań, nie tylko ze strony PSL. Domagamy się jeszcze, dzisiaj bardziej potrzebnej, debaty na temat sytuacji międzynarodowej, zagrożeń, które wynikają z tej zaogniającej się sytuacji na Bliskim Wschodzie, gdzie przypomnijmy mamy naszych żołnierzy - powiedział Krzysztof Paszyk.

Jak ocenił poseł PSL "dzisiaj przedstawiciele PiS, pan prezydent, rząd dyskutują sami ze sobą". - To jest też oczywiście potrzebne, ale właściwe by było to, abyśmy, czy to w formule Rady Bezpieczeństwa Narodowego czy jakiejkolwiek innej, zaczęli komunikować się jako wszyscy przedstawiciele Polaków - ocenił. Przypomniał, że prezydent zwołał RBN choćby przy okazji Światowych Dni Młodzieży. 

- Polscy żołnierze stacjonujący w Iraku są na misji szkoleniowej. Bomby, które tam spadają, pokazują, że realia się zmieniają - stwierdził gość Jedynki. Apelował, by podjąć działania zmierzające do powrotu polskiego kontyngentu do kraju. - Dobrze, że z sojusznikami jest kontakt, ale to są nasi żołnierze i nasze władze, nasze środowiska polityczne, które są obecne w polskim parlamencie dzisiaj wspólnie powinny pracować nad scenariuszem ściągnięcia polskich żołnierzy do Polski - przekonywał. 

W audycji poruszono też tematy organizowanych w Izraelu obchodów wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau oraz formułowanych pod adresem marszałka Senatu zarzutów i jego ewentualnej rezygnacji ze stanowiska. 

***

Audycja: "W samo południe"

Prowadzący: Magdalena Ogórek

Gość: Krzysztof Paszyk (poseł PSL)

Data emisji: 08.01.2019

Godzina emisji: 12:23

fc/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Premier o Bliskim Wschodzie: Polska stara się łagodzić i deeskalować napiętą sytuację

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2020 15:07
- Każda iskra może doprowadzić do niekontrolowanego wybuchu, dlatego staramy się doprowadzić do deeskalacji, staramy się łagodzić napiętą sytuację - tak o sytuacji na Bliskim Wschodzie podczas Rady Gabinetowej mówił we wtorek premier Mateusz Morawiecki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Müller: rząd popiera decyzję prezydenta ws. obchodów w Izraelu

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2020 07:19
Rzecznik rządu Piotr Mueller powiedział w Programie 1 Polskiego Radia, że rząd popiera decyzję prezydenta, żeby nie jechać na Światowe Forum Holocaustu w Izraelu. Wczoraj prezydent Andrzej Duda poinformował, że nie poleci 23 stycznia do Izraela na wydarzenie organizowane w związku z 75. rocznicą wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau.
rozwiń zwiń