Bartoszewski o reformie systemu sprawiedliwości: powinna być zrobiona

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2020 13:43
- Reforma systemu sprawiedliwości powinna być zrobiona, a nie została przeprowadzona przez 30 lat - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia poseł PSL Władysław Teofil Bartoszewski.
Audio
  • Władysław Teofil Bartoszewski o reformie wymiaru sprawiedliwości (W samo południe/Jedynka)
Audio
  • Władysław Teofil Bartoszewski o reformie wymiaru sprawiedliwości (W samo południe/Jedynka)

W sobotę w Warszawie odbył się "Marsz Tysiąca Tóg". Pod hasłem "Prawo do niezawisłości, prawo do Europy" demonstranci przeszli spod Sądu Najwyższego pod Sejm. Na czele marszu, często w togach, szli przedstawiciele zawodów prawniczych. 

duda2 1200 pap.jpg
"Marsz Tysiąca Tóg" Prezydent: najgorsza jest hipokryzja

Wcześniej - w holu Sądu Najwyższego - odbyła się konferencja prasowa z udziałem przedstawicieli sędziów. Był to sprzeciw wobec, nazywanej przez opozycję kagańcową, ustawy reformującej wymiar sprawiedliwości.

Zdaniem Władysława Teofila Bartoszewskiego reforma wymiaru sprawiedliwości w proponowanej obecnie formie jest próbą rozmontowania trójpodziału władzy. - Na to nie ma zgody w żadnym demokratycznym państwie - oznajmił poseł PSL.

Zbyt późna reforma

Jednocześnie przyznał, że "reforma systemu sprawiedliwości powinna być zrobiona, co nie miało miejsca w ciągu ostatnich 30 lat".

O opieszałość w dokonywaniu zmian polityk obwiniał m.in. śp. prof. Lecha Kaczyńskiego, Zbigniewa Ziobrę i Jarosława Gowina.

***

Audycja: "W samo południe"

Prowadzący: Magdalena Ogórek

Gość: Władysław Teofil Bartoszewski (PSL)

Data emisji: 13.01.2020

Godzina emisji: 12.20

st/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Iwona Arent: to był marsz opozycji, a nie "Marsz Tysiąca Tóg"

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2020 09:55
- Wszystkim nam zależy, żeby sądy były niezawisłe i apolityczne, aby sędziowie wydawali wyroki, nie patrząc na to, kto jakie ma poglądy i nie angażowali się w spór polityczny ani po stronie rządu, ani opozycji – mówiła w Polskim Radiu 24 Iwona Arent (Prawo i Sprawiedliwość). W dyskusji wzięła również udział Marcelina Zawisza (Wiosna).
rozwiń zwiń