X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Romanowski o Komisji Weneckiej: ta grupa osób przyjechała do Polski półprywatnie

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2020 13:00
- Quasi-opinia części członków Komisji Weneckiej powstała na podstawie roboczego tłumaczenia projektu ustawy - mówił w Programie 1 Polskiego Radia wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski.
Audio
  • Marcin Romanowski o debacie wokół nowelizacji ustaw sądowych (W samo południe/Jedynka)
Marcin Romanowski
Marcin RomanowskiFoto: Polskie Radio/Wojciech Kusiński

Senat po czwartkowej, kilkugodzinnej dyskusji nad przepisami dotyczącymi między innymi ustroju sądów powszechnych, ogłosił przerwę w obradach. Do dyskusji senatorowie wrócą w piątek po południu, a głosowania przewidziano dopiero na poniedziałek.

- Patrząc na przebieg tej dyskusji widać ewidentnie, że ona nie ma charakteru merytorycznego (...) tylko niestety jest to bardzo polityczna dyskusja. Patrząc na skład Senatu i biorąc pod uwagę, że większość, choć niewielką, ma w nim opozycja, raczej spodziewam się wniosku o odrzucenia ustawy - powiedział w audycji "W samo południe" Romanowski.

pap senat 1200.jpg
Senat nie przegłosuje dziś ustaw sądowych, zapadną inne decyzje

Opinia niecałej Komisji Weneckiej

Wiceszef Ministerstwa Sprawiedliwości wskazał, że "quasi-opinia" Komisji Weneckiej powstała na podstawie roboczego tłumaczenia projektu nowelizacji polskich ustaw.

Jerzy Jachowicz przypomniał głosy, że opinia dotycząca Polski została sporządzona jedynie przez część członków Komisji, która w całości spotka się dopiero pod koniec marca. - Ta grupa osób przyjechała do Polski półprywatnie. Mieliśmy do czynienia z zastanawiającym pośpiechem - podsumował Romanowski.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Audycja: "W samo południe"

Prowadzący: Jerzy Jachowicz

Gość: Marcin Romanowski (Ministerstwo Sprawiedliwości)

Data emisji: 17.01.2020

Godzina emisji: 12.22

st/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"KRS jest grzechem pierworodnym tej reformy". Borowski ws. sądów

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2020 14:12
- Ani prezydent, ani marszałek Senatu, ani większość senacka nie uciekają od stwierdzenia, że w sądownictwie potrzebne są reformy - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia senator Marek Borowski z Koalicji Obywatelskiej.
rozwiń zwiń