Wieczorek o słowach Biedronia: to ocena sytuacji, z którą mamy dziś do czynienia

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2020 13:36
- Lewicy, mającej swojego prezydenta i swój rząd, przez myśl nie przeszło, żeby podporządkowywać sobie wymiar sprawiedliwości, uzależniać go od wyników politycznych rozdań - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia poseł Lewicy Dariusz Wieczorek.
Audio
  • Dariusz Wieczorek o słowach Roberta Biedronia podczas sesji plenarnej PE i o sprawie willi w Kazimierzu Dolnym ("W samo południe"/Jedynka)
Dariusz Wieczorek
Dariusz WieczorekFoto: Jacek Dominski/East News

W Parlamencie Europejskim, podczas sesji plenarnej w Strasburgu odbyła się debata na temat stanu praworządności w Polsce.

Parlament Europejski shutt-1200.jpg
Debata w PE. Beata Szydło: reformy w wymiarze sprawiedliwości będą kontynuowane

Głos zabrał m.in. Robert Biedroń, kandydat na prezydenta, który powiedział, że wstydzi się, że w Polsce są ludzie, którzy zniszczyli kraj "gorzej niż komuniści".

- Słowa, które padają w Parlamencie Europejskim, mają m.in. na celu to, żeby Polska była dobrze postrzegana w Unii Europejskiej - tłumaczył Wieczorek. Dodał, że słowa Biedronia to "ocena sytuacji, z którą mamy dziś do czynienia".

Gość audycji "W samo południe" odniósł się również do rządów SLD. - Tej lewicy, mającej swojego prezydenta i swój rząd, przez myśl nie przeszło, żeby podporządkowywać sobie wymiar sprawiedliwości pod polityczne rozdania - stwierdził Wieczorek.

Sprawa willi w Kazimierzu

W dalszej części rozmawiano o wniosku o wotum nieufności dla Mariusza Kamińskiego, które nie zostanie wycofane po odtajnieniu przez Centralne Biuro Antykorupcyjne informacji dotyczących willi w Kazimierzu Dolnym.

Wieczorek ocenił dokumenty CBA jako "jeden wielki szwindel".

Prowadzący przypomniał, że śledztwo ws. willi rozpoczęło się od rozmowy Józefa Oleksego z Aleksandrem Gudzowatym.

Zachęcamy do wysłuchania nagrania.

***

Audycja: "W samo południe"

Prowadzący: Krzysztof Świątek

Gość: Dariusz Wieczorek (Lewica)

Data emisji: 12.02.2020

Godzina emisji: 12.21

st/ag

Czytaj także

"Robert Biedroń tajemną bronią Lewicy". Krzysztof Śmiszek o wyborach prezydenckich

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2020 07:30
- Z Robertem Biedroniem często podróżuję. Mam też swoją małą rolę w sztabie wyborczym. Dostarczam mu analiz i pomysłów na uzdrowienie wymiaru sprawiedliwości. Jak trzeba, pocieszam dobrym słowem albo dobrą kawą. Na tym polega bycie z kimś blisko. W kampanii na pewno będzie dużo trudnych momentów – mówi w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl Krzysztof Śmiszek, poseł Lewicy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nagrania CBA ws. "willi Kwaśniewskich". Piotr Woyciechowski: zadano kłam narracji "agenta Tomka"

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2020 12:04
- Mariusz Kamiński, Maciej Wąsik oraz inne osoby, które były postawione w stan oskarżenia, zostały ukarane za to, że dotknęły kogoś niedotykalnego w rzeczywistości III RP. (…) Cały łańcuch poszlak wskazuje, że faktycznie władającą tzw. willą Kwaśniewskich była Jolanta Kwaśniewska - powiedział Piotr Woyciechowski, ekspert ds. służb specjalnych.
rozwiń zwiń