"Opinie kuluarowe nie są dla nas sprzyjające". Poseł PO o spekulacjach dot. budżetu UE

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2020 13:20
Szef Rady Europejskiej Charles Michel wstępnie zaproponował, by w nowym budżecie UE nie były brane pod uwagę kwestie dot. praworządności. - Lubię rozmawiać o budżecie na podstawie tabelek, a nie wypowiedzi - stwierdził w Programie 1 Polskiego Radia Jarosław Urbaniak, poseł PO-KO.
Audio
  • Poseł PO KO Jarosław Urbaniak o budżecie UE (Jedynka/W samo południe)

UNia Europejska - Bruksela1200.jpg
Negocjacje ws. unijnego budżetu. Przewodniczący RE apeluje o wolę kompromisu

Gość Antoniego Trzmiela stwierdził, że Platforma Obywatelska walczyła skutecznie o unijne pieniądze. - Mamy nadzieję, że rząd PiS zrobi tak samo - stwierdził Jarosław Urbaniak. Polityk dodał jednocześnie, że rozmowy o budżecie dopiero się zaczynają, a opinie kuluarowe nie są dla nas korzystne.

- Są wypowiedzi, że w projekcie budżetu, który jest przygotowywany, najbardziej oberwie się Polsce i Węgrom - zauważył polityk.

Więcej pieniędzy w budżecie UE dla Polski?

Na stwierdzenie prowadzącego audycję, że według nieoficjalnych doniesień Polska ma otrzymać 17 mld więcej w ramach planowanego budżetu, poseł PO-KO powiedział, by "nie chwalić dnia przed zachodem słońca".

- Ja bym chciał, żeby tak było, bo to będzie dobre dla Polaków i dla Polski. Natomiast sytuacja nie jest najlepsza, bo na tym poziomie haseł i polityki jest słaba - ocenił.

Zachęcamy do wysłuchania nagrania.

***

Audycja: "W samo południe"

Prowadzący: Antoni Trzmiel

Gość:  Jarosław Urbaniak (poseł PO-KO)

Data emisji: 20.02.2020

Godzina emisji: 13.21

pkur/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Władysław Teofil Bartoszewski: wesprzemy rząd w walce o jak najlepszy budżet UE

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2020 12:48
- Z całą pewnością poprzemy rząd w próbach wynegocjowania jak najlepszego budżetu UE, bo to nie jest budżet dla rządu, tylko dla obywateli - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia poseł PSL Władysław Teofil Bartoszewski. - Nawet sugerujemy rządowi, żeby negocjował twardziej - dodał.
rozwiń zwiń