Zbigniew Kuźmiuk: wszystkie ręce na pokład. To będą niesłychanie ciężkie wybory

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2020 13:30
- Jeżeli chodzi o kształt sceny politycznej, najbliższe wybory będą podobne do wyborów senackich, sytuacji PiS kontra anty-PiS. Tamte powinny być dla wszystkich nauczką, żarty się skończyły - mówił w Programie 1 Polskiego Radia europoseł Prawa i Sprawiedliwości Zbigniew Kuźmiuk.
Audio
  • Zbigniew Koźmiuk o wyborach prezydenckich, agresywnej kampanii oraz podziale na PiS i anty-PiS (W samo południe/Jedynka)

Sequence 01.00_08_43_06.Still319.jpg
"Hipokryzja i upadek zasad". Politycy o atakach na szefową sztabu Andrzeja Dudy

Rozmówca Magdaleny Ogórek wskazywał, że "po ostatnich wygranych wyborach część parlamentarzystów mogła odnieść wrażenie, że przez najbliższe cztery lata może poświęcić się sobie, a angażować się w kampanię prezydencką nie wypada".

- Nic bardziej mylnego. W naszym systemie konstytucyjnym, w systemie prawnym, prezydent jest ważnym ogniwem władzy ustawodawczej i wykonawczej, więc byłoby trudno rządzić bez niego - mówił.

Gość radiowej Jedynki przestrzegał także przed zbyt entuzjastycznym podejściem do sondaży. - Do wszystkich musi dotrzeć, że Andrzej Duda powinien zostać wybrany na drugą kadencję i nie powinny nas usypiać wysokie sondaże - dodał.

- Wszystkie ręce na pokład i bardzo ciężka praca niezależnie od tego, gdzie w tej chwili się znajdujemy - zaapelował.

1200_Duda_PAP.jpg
Prezydent zaapelował o kampanię z klasą. Mieszkańcy Turku odpowiedzieli brawami

"Sztab Andrzej Dudy to profesjonaliści"

Polityk zwracał uwagę na to, że korzystne dla prezydenta Andrzeja Dudy sondaże, oznaczają, że pięć lat jego prezydentury należy udać za bardzo udane. - Ale konkurencję mamy ogromną. Te wybory będą niesłychanie ciężkie i rozegrają się między PiS-em a anty-PiS-em - powiedział.

Zbigniew Koźmiuk podkreślał, że gdyby doszło do drugiej tury, to niezależnie od tego, kto się w niej znajdzie, podział na Zjednoczoną Prawicę i anty-PiS jeszcze bardziej się nasili i będzie głównym motywem kampanii. - Zaangażowanie musi być powszechne i bardzo poważne - tłumaczył.

Gość Polskiego Radia wskazywał na profesjonalizm sztabu Andrzej Dudy. - Jest tam wielu ludzi, którzy pracowali przy kilku innych kampaniach. W tym przy zwycięskich - mówił.

- Ta kampania będzie wyjątkowo agresywna. Jestem zbulwersowany skalą fake newsów w ostatnim czasie - dodał.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

* * *

Audycja: "W samo południe"
Prowadząca: Magdalena Ogórek
Gość: Zbigniew Kuźmiuk (PiS)
Data emisji: 24.02.2020
Godzina emisji: 12:20

kstar/ans 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dawid Solak: ordynarne zachowanie opozycji wobec szefowej kampanii Andrzeja Dudy

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2020 15:10
- Opozycja staje się coraz bardziej agresywna. To, w jaki sposób przez opozycyjnych polityków są przedstawiane i wyrywane z kontekstu słowa mecenas Jolanty Turczynowicz-Kieryłło, jest ordynarne - ocenił w Polskim Radiu 24 radny Dawid Solak z Porozumienia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

DudaBus wyruszył w Polskę. Socjolog: ważny element kampanii wyborczej

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2020 18:27
– DudaBus jest na pewno jednym z ważniejszych elementów kampanii wyborczej i właściwie bez takiej "wędrówki po Polsce" trudno jest wygrywać wybory - mówiła w Programie 3 Polskiego Radia prof. Ewa Marciniak (UW). Zdaniem prof. Henryka Domańskiego (PAN) "DudaBus to coś, co trudno powtórzyć innym kandydatom".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak zaangażowanie Donalda Tuska wpłynie na notowania kandydatki KO? Ekspert: paradoksalna sytuacja

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2020 20:45
Donald Tusk ma zaangażować się w kampanię wyborczą Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Politycy Koalicji Obywatelskiej uważają, że pomoże to kandydatce KO, odmiennego zdania są przedstawiciele PiS. - Nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Obie tury wyborów, a zanosi się, że dojdzie do drugiej, kierują się zupełnie inną logiką - mówi politolog dr hab. Rafał Chwedoruk.
rozwiń zwiń