Zbigniew Krysiak o wyroku ws. Józefa Piniora: poprzez takie działania sądów ograniczana jest pycha

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2020 12:53
- Zjawisk korupcyjnych nie da się modelować i każde ma indywidualne oblicze. Poprzez takie działania sądów dochodzimy do ograniczania pychy i buty - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Zbigniew Krysiak, prezes Instytutu Myśli Schumana.
Audio
  • Zbigniew Krysiak o korupcji oraz wyborach prezydenckich (W samo południe/Jedynka)
Zbigniew Krysiak
Zbigniew KrysiakFoto: Bartosz Krupa/East News

Pinior 1200.jpg
Józef Pinior skazany na karę więzienia. Były senator PO winny przyjęcia łapówki

Wrocławski sąd skazał Józefa Piniora - byłego opozycjonistę, jednego z liderów dolnośląskiej Solidarności - na półtora roku więzienia. Były senator PO został skazany za przyjęcie łapówek od przedsiębiorców w zamian za pomoc w załatwieniu ich spraw w resortach środowiska i infrastruktury. Z kolei przedsiębiorca Krzysztof B. potwierdził przed sądem, że wręczył obecnemu senatorowi Stanisławowi Gawłowskiemu ponad 400 tys. złotych łapówki. 

- Zjawisk korupcyjnych nie da się modelować i każde ma indywidualne oblicze. Poprzez takie działania sądów dochodzimy do ograniczania pychy i buty. Ważne, aby w takich sprawach działania sądowe odbywały się znacznie szybciej, ponieważ dziś Gawłowski jest już senatorem. Prowadzi to do oszukiwania wyborców, a polityka, to dbanie o dobro wspólne. Polityk nie jest spekulantem - mówił Krysiak.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, w której gość poruszył także temat wyborów prezydenckich.

* * *

Audycja: "W samo południe"
Prowadząca: Jerzy Jachowicz
Gość: prof. Zbigniew Krysiak (prezes Instytutu Myśli Schumana)
Data emisji: 28.02.2020
Godzina emisji: 12.22

dn/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Szczecińska prokuratura przesłucha Krzysztofa B. To on miał wręczyć łapówkę Gawłowskiemu

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2020 07:15
Przesłuchanie przedsiębiorcy z Darłowa Krzysztofa B. ma się odbyć 27 lutego w szczecińskim Sądzie Okręgowym. Według prokuratury biznesmen miał wręczyć Stanisławowi Gawłowskiemu co najmniej 405 tys. zł łapówki w zamian za pomoc przy zdobywaniu wielomilionowych kontraktów w Zarządzie Melioracji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Józef Pinior skazany na karę więzienia. Były senator PO winny przyjęcia łapówki

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2020 09:50
Na półtora roku więzienia skazał wrocławski sąd byłego senatora Józefa Piniora oraz jego asystenta Jarosława Wardęgę. Dwóch współoskarżonych o wręczenie korzyści majątkowych usłyszało wyroki roku oraz 10 miesięcy więzienia. Senator miał przyjąć 40 tys. zł. Wyrok nie jest prawomocny.
rozwiń zwiń