Amerykanista: na kogoś takiego jak Bernie Sanders nie ma w USA elektoratu

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2020 13:59
- Kandydat o twardych, socjalistycznych poglądach, jakie ma Bernie Sanders, pomimo że  kochają go pewne grupy wyborców, nie jest w stanie wygrać poglądów. Ma zbyt radykalne poglądy - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Artur Wróblewski, amerykanista z Uczelni Łazarskiego.
Audio
  • Artur Wróblewski o kampanii prezydenckiej w USA ("W Samo Południe")
Bernie Sanders
Bernie SandersFoto: shutterstock.com/Justin Berken

Tematem audycji była kampania prezydencka w USA. - Przeważył głos rozsądku w Partii Demokratycznej i wśród jej wyborców, którzy chcą pozbawić urzędu prezydenta Donalda Trumpa. Trzeba zadać sobie pytanie kto może wygrać wybory przeciw prezydentowi USA. Wydaje się, że kandydat o twardych, socjalistycznych poglądach, jakie ma Bernie Sanders, pomimo że jest dziarskim staruszkiem i kochają go pewne grupy wyborców, nie jest w stanie wygrać poglądów, bo ma zbyt radykalne poglądy. Tacy jak on kandydaci zawsze przegrywali wybory - stwierdził rozmówca.

Bernie Sanders PAP-1200.jpg
Irena Lasota o prawyborach w USA: był strach przed Berniem Sandersem

- Donald Trump wie, że Sanders jest świetny, ale jest niewybieralny, bo na takiego człowieka nie ma elektoratu. Najlepszym kandydatem w Partii Demokratycznej jest Joe Biden i tylko on mógłby wygrać wybory. Popierają go Afromamerykanie, a także klasa robotnicza oraz Latynosi, choć oni popierali również Berniego Sandersa - dodał.

Jego zdaniem "jeśli Biden wygra nominację w Wisconsin, może wygrać wybory, ale najpierw musi odbić stany wahające się. To musi zrobić kandydat Demokratów. Jeśli ludzie się zmobilizują i zagłosują na Bidena, Trump może przegrać".

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

* * *

Audycja: "W samo południe"
Prowadząca: Katarzyna Semaan
Gość: Artur Wróblewski (Uczelnia Łazarskiego)
Data emisji: 07.03.2020
Godzina emisji: 12.42

pkr

Czytaj także

"Superwtorek" w USA. Jarosław Guzy: starcie faworyta z niedoszłym faworytem

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2020 21:49
- To będą prawybory bardzo przybliżające nas do finału - mówił w Polskim Radiu 24 Jarosław Guzy o "superwtorku" w USA. Krzysztof Winkler wskazał, że faworytem do nominacji Partii Demokratycznej do walki o stanowisko prezydenta USA był Joe Biden, ale zaliczył szereg wpadek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wybory prezydenckie w USA. Niespodziewana rezygnacja jednego z kandydatów

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2020 17:09
Amerykański miliarder Mike Bloomberg zrezygnował z ubiegania się o nominację Partii Demokratycznej w tegorocznych wyborach prezydenckich w USA. Publicznie poparł innego kandydata Demokratów, byłego wiceprezydenta USA, Joe Bidena.
rozwiń zwiń