Ryszard Czarnecki: UE bierze wodę w usta, gdy chodzi o kwestię walki z pandemią

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2020 13:25
- Wielu z obecnych eurorealistów podczas pandemii stanie się eurosceptykami, a sporo euroentuzjastów stanie się eurorealistami - mówił w Programie 1 Polskiego Radia eurodeputowany PiS Ryszard Czarnecki.
Audio
  • Ryszard Czarnecki, europoseł PiS o działaniach UE w obliczu pandemii koronawirusa (W samo południe/Jedynka)
Ryszard Czarnecki
Ryszard CzarneckiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

karetka koronawirus 123 ok pap 1200.jpg
Zmarła 6 osoba zakażona koronawirusem. To 27-letnia kobieta, była w stanie ciężkim

Gość Antoniego Trzmiela mówił, że pierwszy raz w historii Parlamentu Europejskiego przeniesiono sesję ze Strasburga do Brukseli. - Niestety władze Parlamentu Europejskiego mówią, że jeśli jakiś europoseł chce przyjechać do Brukseli i zagłosować normalnie, niech przyjeżdża, a jak ktoś chce głosować e-mailowo, to niech tak głosuje - tłumaczył Ryszard Czarnecki, dodając, że to błąd, ponieważ w Belgii znajduje się jedno z ognisk koronawirusa i eurodeputowani nie powinni brać udziału w tych głosowaniach osobiście.

Europoseł oceniał, że w obliczu pandemii Unia Europejska popełnia więcej błędów. - Instytucje europejskie, bardzo skłonne do wtrącania się w wewnętrzne sprawy krajów członkowskich, chociażby w kontekście praworządności, nabierają wody w usta, gdy chodzi o kwestię walki z pandemią. Mówią, że to jest sprawa krajów członkowskich, a nie UE jako takiej - stwierdził.

Włosi źli na UE

Polityk podkreślił, że taka postawa bardzo ludzi razi. - Wystarczy spojrzeć, co mówią w tej chwili Włosi i to nie Włosi od Matteo Salviniego - eurosceptycy, prawica -  ale co mówią środowiska liberalno-lewicowe. Redaktor naczelny dziennika "La Republlica", włoskiego odpowiednika "Gazety Wyborczej", grzmi, iż UE opuściła Italię - zaznaczył.

Czarnecki mówił też, że we wspomnianym artykule czytamy, iż "UE nie reaguje, a jej dwa główne motory, czyli Niemcy i Francja, blokują dostawy medyczne do Włoch".

***

Tytuł audycji: W samo południe

Prowadzi: Antoni Trzmiel

Gość: Ryszard Czarnecki (europoseł PiS)

Data emisji: 20.03.2020

Godzina emisji: 12.29

pkur/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Nie możemy stracić czujności". Wirusolog o rozprzestrzenianiu się koronawirusa

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2020 13:38
- Przerywanie łańcucha rozprzestrzeniania się wirusa i kwarantanna społeczna będą dawać i już dają bardzo dobre rezultaty - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia wirusolog prof. Józef Knap z Zakładu Epidemiologii i Biostatystyki Uniwersytetu Warszawskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zostańcie w domach, to najskuteczniejsza metoda uniknięcia choroby". Apel wiceministra zdrowia

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2020 10:23
- Pierwsze przypadki zachorowań w Polsce na COVID-19 to były przypadki z zewnątrz, teraz mamy już przypadki wewnątrzkrajowe - poinformował wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. 
rozwiń zwiń