"Chodzi im o destabilizację państwa". Poseł PiS tłumaczy, dlaczego KO nie chce majowych wyborów

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2020 13:00
- Opozycja nie przejmuje się zupełnie stanem epidemicznym w Polsce, bo zaczyna się obawiać konsekwencji politycznych, które może stworzyć przyszły wynik wyborczy - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Bolesław Piecha, poseł PiS.
Audio
  • Bolesław Piecha o projekcie głosowania korespondencyjnego w wyborach prezydenckich (Jedynka/W samo południe)
Bolesław Piecha
Bolesław Piecha Foto: PAP/Leszek Szymański

Sejm zajmie się w piątek złożonym przez PiS projektem ustawy ws. szczególnych zasad przeprowadzania głosowania korespondencyjnego w wyborach prezydenckich zarządzonych w 2020 r., zgodnie z którym w wyborach tych możliwość głosowania korespondencyjnego ma przysługiwać wszystkim wyborcom. Przeciwna temu rozwiązaniu jest m.in. Koalicja Obywatelska.

Czytaj więcej
Andrzej Duda 1200 free KPRP.jpg
Andrzej Duda z ponad trzykrotnie lepszym wynikiem niż Małgorzata Kidawa-Błońska

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Specustawa funduszowa i głosowanie korespondencyjne. Sejm zajmie się nimi jeszcze w tym tygodniu

Bolesław Piecha stwierdził, że środowisko PO jest przeciwne głosowaniu korespondencyjnemu, bo "boi się, że te wybory pogrąża ich formację". - Opozycja od dawna stoi na przegranej pozycji, jeżeli chodzi o wynik wyborczy. Dzisiaj nie jest dla nich ważna epidemia, zdrowie Polaków i to, co się dzieje w gospodarce, bo jedynym tematem są dla nich sprawy polityczne - powiedział poseł.

"Rząd radzi sobie bardzo dobrze"

Polityk PiS ocenił również, że przedstawiciele opozycji "są ogromnie niekonsekwentni". - Nie chcą, żeby się odbyły korespondencyjne głosowania, które zapewnią zdrowie Polaków. Chodzi więc im tylko o destabilizację państwa - mówił Bolesław Piecha.

- Były w szeregach opozycji płonne nadzieje, że sytuacja epidemiczna zmiecie PiS, a PO odzyska wigor i przejmie władzę. Niestety były to ich tylko niespełnione nadzieje, bo rząd bardzo dobrze sobie radzi z obecną sytuacją - podkreślił gość radiowej Jedynki.

Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy.

* * *

Audycja: W samo południe

Prowadzący: Magdalena Ogórek

Gość: Bolesław Piecha (PiS)

Data emisji: 01.04.2020

Godzina emisji: 12.15

jp/ag

Czytaj także

"Proponujemy szczególne rozwiązanie na ten czas". Marcin Horała o wyborach prezydenckich

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2020 09:50
- Staramy się, żeby państwo normalnie funkcjonowało, a w demokracji podstawową funkcją państwa jest przeprowadzanie wyborów - powiedział wiceminister infrastruktury Marcin Horała.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rzecznik rządu o stanie nadzwyczajnym: to byłoby nie tylko przesunięcie wyborów, także szereg restrykcji

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2020 10:17
- Wprowadzenie w Polsce stanu nadzwyczajnego umożliwiłoby przesunięcie wyborów, ale z tym również wiązałby się szereg restrykcji i ograniczeń, w tym ograniczeń konstytucyjnych - wyjaśniał w TVP Info rzecznik rządu Piotr Müller.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Specustawa funduszowa i głosowanie korespondencyjne. Sejm zajmie się nimi jeszcze w tym tygodniu

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2020 11:37
- Sejm na piątkowym posiedzeniu ma zająć się projektami: specustawy funduszowej i głosowania korespondencyjnego w wyborach prezydenckich w 2020 r. Możliwe, że zajmie się też projektem zwiększenia środków na nauczanie przez internet - powiedział wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki (PiS).
rozwiń zwiń