Włodzimierz Bernacki: Gowin wplątał się w pułapkę

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2020 13:38
- Nawet jeśli pan wicepremier mówi, że pozostaje i będzie nas wspierał, to jednak cofa się o krok, wyłamuje się z tej solidarności i lojalności, która powinna być właściwa obozowi Zjednoczonej Prawicy - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia senator PiS Włodzimierz Bernacki.
Audio
  • Senator Włodzimierz Bernacki o dymisji Jarosława Gowina (Jedynka/W samo południe)
Jarosław Gowin
Jarosław GowinFoto: EPA/Radek Pietruszka

Wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin poinformował, że podaje się do dymisji. Powodem odejścia z funkcji jest odrzucenie przez PiS propozycji poprawki do projektu dotyczącego głosowania korespondencyjnego w wyborach prezydenckich w 2020 roku. Jarosław Gowin powiedział, że będzie głosował przeciwko projektowi ustawy PiS dot. wyborów korespondencyjnych, dopóki termin wyborów 10 maja pozostanie obowiązujący. Dodał, że większość posłów Porozumienia zagłosuje za projektem PiS, a ugrupowanie pozostaje częścią Zjednoczonej Prawicy.

gowin pap-1200.jpg
Jarosław Gowin podał się do dymisji. Porozumienie zostaje w koalicji

- Po rozmowach z piątku na sobotę, które były prowadzone z naszym partnerem, czyli Porozumieniem Jarosława Gowina, wydawało się, że wszystko idzie we właściwym i dobrym kierunku - powiedział Włodzimierz Bernacki. Jak dodał, niestety już w sobotę jeden z tweetów autorstwa Jarosława Gowina wskazywał, że mogą się pojawiać pewne wątpliwości.

Gość Jedynki ocenił, że wicepremier Gowin wplątał się w pułapkę. - Z jednej strony Jarosław Gowin ma świadomość tego, że stan prawny umożliwia walkę z pandemią, ma świadomość tego, że przedłużenie terminu wynikające z ogłoszenia stanu klęski żywiołowej jest niemożliwe, a proponuje zmianę konstytucji, wiedząc, że nikt z opozycji w polskim parlamencie dzisiaj tej propozycji nie zaakceptuje - opisał sytuację senator. 

Włodzimierz Bernacki mówił też o wskazanej przez Gowina kandydaturze Jadwigi Emilewicz na stanowisko wicepremiera i rzeczywistości, którą zastaniemy po zakończeniu epidemii.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Audycja: W samo południe

Prowadził: Magdalena Ogórek

Gość: Włodzimierz Bernacki (senator PiS)

Data emisji: 06.04.2020

Godzina emisji: 12.20

fc/ans 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Szef KPRM: do tej pory nie było przesłanek do wprowadzenia któregokolwiek ze stanów nadzwyczajnych

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2020 12:05
- Mam nadzieję, że w obozie Zjednoczonej Prawicy będziemy dalej współpracować, że ta współpraca będzie kontynuowana - powiedział w piątek szef KPRM Michał Dworczyk pytany, czy nie obawia się odejścia z rządu wicepremiera Jarosława Gowina.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Politolog: społeczeństwo bardzo dobrze ocenia działania rządu podczas kryzysu

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2020 12:55
- Sama idea głosowania korespondencyjnego jest słuszna, budzi jednak obawę pomysł, by był to wyłączny sposób głosowania, powinniśmy iść w kierunku utrzymania możliwości oddania głosu w lokalach wyborczych z jednoczesnym dodaniem możliwości korespondencyjnej. Takie działania uzyskałyby większą aprobatę społeczną – mówił dr Andrzej Anusz, politolog, historyk z  Instytutu Piłsudskiego. Podkreślił, że społeczeństwo bardzo dobrze ocenia działania rządu podczas kryzysu.
rozwiń zwiń