Poseł PiS: opozycja powinna przedstawiać konstruktywne rozwiązania, a nie postawę negowania

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2020 13:00
- Nawet jeśli będzie "poluzowanie" zasad zachowania to pewnie na długie tygodnie, prawdopodobnie i miesiące, trzeba będzie się nauczyć funkcjonować i żyć w innej rzeczywistości - pewnego, oby mniejszego, zagrożenia koronawirusem – powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Tomasz Latos (PiS), przewodniczący sejmowej komisji zdrowia. Zachęcał przy tym opozycję do konstruktywnej współpracy.  
Audio
  • Tomasz Latos o pandemii i działaniach opozycji (W samo południe/Jedynka)
Tomasz Latos
Tomasz LatosFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Minister zdrowia Łukasz Szumowski wspomina o obowiązkowych od czwartku maseczkach i o powolnym, stopniowym "odmrażaniu" gospodarki. - Musimy być w dalszym ciągu rozważni – zgodził się gość Jedynki Tomasz Latos (PiS), przewodniczący sejmowej komisji zdrowia. Podziękował przy tym pracownikom zawodów medycznych, służb mundurowych, inspekcji, handlu za ich pracę dla społeczeństwa.


premier 663.jpg
Premier: dziś budżet państwa i dług publiczny to główny mechanizm stymulowania gospodarki

"Społeczeństwo zdało egzamin"

Poseł ocenił, że społeczeństwo zdaje egzamin, i, jak dodał, podobnie rząd. Skrytykował opozycję, choć przyznał, że początkowo, w czasie uchwalania specustawy, było inaczej. – Nie mówię, że opozycja nie ma mieć swoich pomysłów, ale chodzi o to, by były one realne do zrealizowania, służyły sprawie publicznej – mówił.

- Nawet jeśli będzie poluzowanie (zasad zachowania), zmiany, to pewnie na długie tygodnie, prawdopodobnie i miesiące, trzeba będzie się nauczyć funkcjonować i żyć w innej rzeczywistości, pewnego, oby mniejszego, zagrożenia tym wirusem – mówił. Dodał, że opozycja powinna przedstawiać konstruktywne rozwiązania alternatywne, zachęcał ją do współpracy, zarzucał części opozycji postawę negowania.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycjiW samo południe
ProwadziMagdalena Ogórek
Gość: Tomasz Latos (PiS), przewodniczący sejmowej komisji zdrowia
Data emisji: 15.04.2020
Godzina emisji: 12.15


Czytaj także

Przedsiębiorcy wnioskowali już o ponad 672 mln zł dofinansowania do wynagrodzeń

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2020 21:18
Złożono już ponad 383 tys. wniosków o pomoc w ramach tarczy antykryzysowej, z czego większość, a więc ponad 277 tys., dotyczy zwolnienia z obowiązku opłacania składek ZUS przez trzy miesiące - podało Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poseł Solidarnej Polski o tarczy antykryzysowej: reagujemy na bieżąco

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2020 10:55
- Chciałbym, żeby w momencie, gdy epidemia dosięga wszystkich, opozycja zawiesiła na ten czas broń i skupiła się na tym, jak wspólnie z tego kryzysu wyjść. Przeszkadzanie, ciągłe podważanie tego, co robimy nie sprzyja Polsce i obywatelom – mówił w Polskim Radiu 24 Mariusz Kałużny (Solidarna Polska). W dyskusji wziął udział również senator Jan Filip Libicki (Polskie Stronnictwo Ludowe).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sejm przerwał obrady. Tematem rozszerzenie tarczy antykryzysowej

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2020 14:00
Rządowy projekt rozszerzający wsparcie dla firm w ramach tarczy antykryzysowej zostanie poddany pod głosowanie w Sejmie. Izba przerwała swoje obrady.
rozwiń zwiń