Praca w policji. Mundurowi zachęcają do wstąpienia w swoje szeregi

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2020 14:09
Policja coraz częściej zachęca młodych do wstąpienia w swoje szeregi. - Największym profitem pracy w policji jest ogromna satysfakcja oraz możliwość awansu - mówi kom. Michał Sienkiewicz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. Jakie kryteria trzeba spełnić, żeby zostać policjantem?
Audio
  • Jak zostać policjantem? (Jedynka/ W samo południe)
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: Daniel Szablewski

- Policjantem może zostać obywatel Polski o nieposzlakowanej opinii. Musi posiadać co najmniej wykształcenie średnie i oczywiście nie może być karany. Po spełnieniu tych podstawowych kryteriów, trzeba złożyć dokumenty w Wydziale Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku - tłumaczy kom. Michał Sienkiewicz.

Następnie kandydat - w przypadku osób z Pomorza - zostanie skierowany do Szkoły Policji w Słupsku, gdzie zostanie poddany testom sprawnościowym oraz wiedzy ogólnej. Po ich zaliczeniu zakwalifikuje się do kolejnego etapu, podczas którego weźmie udział w rozmowie kwalifikacyjnej, teście psychologicznym i stanie przed komisją lekarską. - Po spełnieniu wszystkich wymagań i kryteriów, kandydat staje się policjantem - słyszymy.

Źródło: Policja Warszawa / Youtube

Policja zabiega o młode osoby

Jednostki policji z terenu całego kraju przygotowują dla młodych ludzi specjalne filmy, które mają zachęcić ich do wstąpienia w szeregi mundurowych.

- To zawód dla ludzi z pasją. Wymagający i dający dużo satysfakcji z możliwości pomocy innym ludziom. Aby zobrazować, czym zajmują się policjanci na początku swojej drogi zawodowej przygotowaliśmy film o funkcjonariuszach z Oddziału Prewencji w Warszawie. To tutaj po przeszkoleniu podstawowym trafiają policjanci, aby nabyć odpowiedniego doświadczenia do dalszej służby w innych jednostkach Policji garnizonu warszawskiego i całego kraju. Jeśli chcesz z nami pracować, przystąp do działania! - zwraca się do przyszłych kandydatów Komenda Stołeczna Policji.

Z kolei policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku nagrali filmik, który ma ułatwić kandydatom przygotowanie się do testu sprawnościowego.

- Największym dodatkowym profitem pracy w policji jest ogromna satysfakcja oraz możliwość awansu. Pracować możemy w pionie prewencyjnym, kryminalnym i logistycznym. Służbę możemy pełnić na lądzie, wodzie oraz w powietrzu. To wszystko zależy od predyspozycji, umiejętności i doświadczenia policjanta - dodaje kom. Michał Sienkiewicz.

***

Tytuł audycjiW samo południe

ProwadziłKrzysztof Grzesiowski

Materiał: Grzegorz Armatowski

Data emisji: 19.05.2020

Godzina emisji: 12.29

DS

Czytaj także

Koronawirus w Polsce. Kwarantanna a wynagrodzenie

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2020 12:30
Czy pracownikowi przysługuje wynagrodzenie, chociaż zostaje w domu? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koronawirus a komunikacja miejska. Czy tramwaje są odkażane?

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2020 11:00
- Mamy specjalne procedury związane z zapobieganiem rozprzestrzeniania się koronawirusa - mówi w Programie 1 Polskiego Radia rzecznik Tramwajów Warszawskich Maciej Dutkiewicz.
rozwiń zwiń