Karski: Polska nie narusza praw będących fundamentami funkcjonowania UE

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2020 13:01
- Parlament Europejski proceduje nad rezolucją, która nie mam żadnego charakteru legislacyjnego - mówił w Programie 1 Polskiego Radia europoseł Prawa i Sprawiedliwości Karol Karski.
Audio
  • Karski: Polska nie narusza praw będących fundamentami funkcjonowania UE (W samo południe/Jedynka)
Europoseł PiS Karol Karski
Europoseł PiS Karol KarskiFoto: East News/REPORET/Marcin Gaspar

Europosłowie Prawa i Sprawiedliwości odrzucają tezy zawarte w raporcie na temat Polski przygotowanym przez przewodniczącego komisji swobód obywatelskich Parlamentu Europejskiego. Po południu dokument na temat stanu praworządności w Polsce zostanie zaprezentowany przez Hiszpana Lopeza Aguilara na posiedzeniu komisji. 

W raporcie mowa jest o upolitycznieniu wymiaru sprawiedliwości w Polsce, o braku równych możliwości prowadzenia kampanii wyborczej w czasie pandemii. Jest w nim również krytyka procedowania ustaw o zakazie aborcji i edukacji seksualnej.

Gość Magdaleny Ogórek zaznaczył, że "to, co w tej chwili ma miejsce w Parlamencie Europejskim, to są próby Platformy Obywatelskiej rozwiązywania naszych spraw krajowych poprzez ulicę i zagranicę".

- Raport, który dzisiaj jest procedowany na komisji to groch z kapustą. Jeśli Parlament Europejski przyjąłby finalnie rezolucję w takim kształcie, to sam naruszyłby zasadę praworządności, ponieważ nie opierałby się na prawie w tym zakresie - ocenił Karol Karski.

- Mamy do czynienia z sytuacją, w której próbuje się rządowi polskiemu znaleźć jakieś inne zajęcie, odciągające go od obrony polskich interesów w UE - zaznaczył gość Programu 1 Polskiego Radia.

- To, że są wydawane jakieś rezolucje, ani do tej pory nie zaszkodziły Polsce, ani w przyszłości nie zaszkodzą. Nie miejmy kompleksów. Jesteśmy jednym z liderów demokracji w Europie - powiedział Karol Karski.

***

Audycja: "W samo południe"

Prowadzący: Magdalena Ogórek

Gość: Karol Karski (europoseł PiS)

Data emisji: 25.05.2020

Godzina emisji: 12.20

mg/ans 

Czytaj także

Europosłowie PiS: Polska nie łamie praw osób LGBT, to kłamliwe oskarżenia

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2020 14:00
Europosłowie Prawa i Sprawiedliwości protestują przeciwko informacjom o tym, że w Polsce łamane są prawa osób LGBT. Deputowani opublikowali oświadczenie, w którym napisali, że fałszywe informacje są powielane przez wysokich unijnych urzędników i media.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zdalne posiedzenie Parlamentu Europejskiego. Karol Karski podał termin

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2020 15:30
- Zaplanowane na 26 marca posiedzenie Parlamentu Europejskiego odbędzie się w sposób zdalny - taką informację przekazał portalowi PolskieRadio24.pl europoseł Prawa i Sprawiedliwości Karol Karski. - Dzisiaj w formie telekonferencji odbyło się posiedzenie prezydium Parlamentu Europejskiego. Decyzja jest taka, że nie odbędzie się ono w formule klasycznej - mówi eurodeputowany PiS.
rozwiń zwiń