Europoseł PSL: namiastką prawdziwego wotum zaufania będą wybory

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2020 13:08
Wcześniejsze wybory parlamentarne byłyby prawdziwym głosowaniem nad wotum zaufania dla rządu od społeczeństwa - ocenił w Programie 1 Polskiego Radia eurodeputowany PSL Krzysztof Hetman. - Namiastką tego będą wybory prezydenckie 28 czerwca - dodał.
Audio
  • Eurodeputowany Krzysztof Hetman (PSL) o wotum nieufności (Jedynka/W samo południe)
Krzysztof Hetman
Krzysztof HetmanFoto: Unia Europejska 2019

ue 1200.jpg
1,1 bln euro, ​dodatkowe 55 mld euro na spójność. Jest projekt budżetu UE

- Minister Łukasz Szumowski miał dobry początek, potem rozmienił się na drobne, do tego dochodzą poważne oskarżenia - ocenił w Programie 1 Polskiego Radia eurodeputowany Krzysztof Hetman (PSL), wyjaśniając, dlaczego Polskie Stronnictwo Ludowe zagłosuje za wotum nieufności dla szefa resortu ochrony zdrowia. - Moment na próbę wymiany ministra zdrowia może nie jest najbardziej szczęśliwy - dodał.

Eurodeputowany Krzysztof Hetman dodał, że jeśli chodzi o gabinet premiera Mateusza Morawieckiego, to realną próbą, prawdziwym głosowaniem narodu nad wotum zaufania w jego ocenie byłyby wcześniejsze wybory parlamentarne. - Namiastką tego będą wybory prezydenckie 28 czerwca - dodał.

Wnioski o wotum nieufności dla ministra i wotum zaufania dla rządu

W czwartek Sejm zajmie się wnioskiem KO o wyrażenie wotum nieufności wobec ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego. Wniosek ten negatywnie zaopiniowała we wtorek komisja zdrowia.

Z kolei w czwartek premier zwrócił się do Sejmu o wotum zaufania. Pisemny wniosek w tej sprawie wpłynął do Sejmu. Będzie rozpatrywany dziś - wynika z harmonogramu obrad. To inicjatywa prezydenta Andrzeja Dudy, który zaproponował, by "przeciąć festiwal awantur i powiedzieć sprawdzam".

Premier Mateusz Morawiecki mówił w Sejmie, że "na naszych oczach wykluwa się nowy porządek świata po koronawirusie". - To, co dzieje się dzisiaj, będzie miało wpływ na Polskę w następnych latach. Polska potrzebuje podejścia, które będzie najbardziej właściwe do jej interesów - dodał. - Czego potrzebują dzisiaj Polacy? Przede wszystkim skuteczności, sprawiedliwości, żeby nasze działania miały realny wpływ na rzeczywistość zdrowotną i gospodarczą. Polacy potrzebują stabilności i działania na rzecz dobra Rzeczypospolitej - mówił szef rządu.

Więcej na ten temat i na temat reakcji na sytuację gospodarczą po pandemii - w rozmowie. 

***

Tytuł audycji: "W samo południe"

Prowadził: Antoni Trzmiel

Gość: Krzysztof Hetman (eurodeputowany PSL)

Data emisji: 4.06.2020

Godzina emisji: 12.12

Jedynka/PAP/IAR/agkm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Radosław Fogiel o rywalizacji kandydatów: prezydent weźmie udział w debacie w medium publicznym

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2020 19:41
1 maja miała miejsce konwencja programowa Andrzeja Dudy, a także debata kandydatów opozycyjnych. Te wydarzenia komentowali w Programie 1 Polskiego Radia Radosław Fogiel (PiS) i Michał Gramatyka (PO).
rozwiń zwiń