Opóźnione prace nad bonem turystycznym? Semeniuk: Senat kojarzy się już z obstrukcją

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2020 12:44
- Opozycja często apeluje do rządu, to ja też pozwolę sobie zaapelować do marszałka Grodzkiego, żeby nie stosował obstrukcji, tylko zadbał o losy większości, bo te projekty, które tworzymy, są właśnie dla nich - mówiła w Programie 1 Polskiego Radia wiceminister rozwoju Olga Semeniuk.
Audio
  • Olga Semeniuk: branża turystyczna jest najbardziej obciążona skutkami COVID-19 (Jedynka/W samo południe)
Olga Semeniuk
Olga SemeniukFoto: PAP/Wojciech Olkuśnik

Ubiegający się o reelekcję prezydent Andrzej Duda zapowiedział w sobotę uruchomienie bonu turystycznego w wysokości 500 zł na każde dziecko na potrzeby wypoczynku krajowego. Zaapelował o szybką pracę w tej sprawie do obu izb parlamentu.

- Senat nie będzie się wpisywał w obietnice wyborcze - ani prezydenta Dudy, ani żadnego innego kandydata - skomentował marszałek Senatu Tomasz Grodzki.

CZYTAJ RÓWNIEŻ
piotr muller 1200 free ok.jpg
Bon turystyczny. Müller: opóźnianie prac w Senacie byłoby obstrukcją polityczną i gospodarczą

Wiceminister: bon turystyczny ma być wsparciem

Olga Semeniuk oceniła, że słowa polityka KO jej nie zaskakują. - Senat w tym momencie kojarzy się nam już z obstrukcją legislacyjną - powiedziała.

- Tu absolutnie nie chodzi o kampanię Andrzeja Dudy, chodzi o wsparcie. Bon turystyczny ma za zadanie weprzeć dzieci - tłumaczyła polityk.

- Branża turystyczna to ta, która jest najbardziej obciążona negatywnymi skutkami koronawirusa. Stąd pomysł, aby bon turystyczny został stworzony - podkreśliła wiceminister rozwoju.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Apel o "zadbanie o losy większości"

Jak zaznaczyła polityk, obozowi rządzącemu zależy, aby powstawała "moda na Polskę", aby zachęcać obywateli do spędzania tegorocznych wakacji w kraju.

- Opozycja często apeluje do rządu, to ja też pozwolę sobie zaapelować, żeby marszałek Tomasz Grodzki nie doprowadzał ciągle do obstrukcji, pokazywania partykularnych interesów politycznych, tylko zadbał o losy większości, bo te projekty, które tworzymy, są właśnie po to - mówiła Olga Semeniuk

Zapraszamy do wysłuchania nagrania.

***

Audycja: W samo południe

Prowadzi: Jerzy Jachowicz

Gość: Olga Semeniuk (wiceminister rozwoju)

Data emisji: 12.06.2020

Godzina emisji: 12.24

ms, PAP/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wiceminister rozwoju: tarcza antykryzysowa to ponad 60 mld zł na kontach przedsiębiorców

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2020 18:27
- Tarcze - zarówno finansowa, jak i antykryzysowa - to na dzień dzisiejszy jest już ponad 60 mld zł na kontach przedsiębiorców. Te pieniądze pozwalają ratować zarówno firmy jak i miejsca pracy - mówiła w Polskim Radiu 24 wiceminister rozwoju Olga Semeniuk.
rozwiń zwiń