Wojciech Cugowski nagrywa solową płytę

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2020 17:29
Muzyk zastrzega, że do pojawienia się tej płyty na rynku trzeba będzie jeszcze poczekać. Wcześniej, najprawdopodobniej we wrześniu, ukaże się płyta Wojciecha Cugowskiego i zespołu Teksasy. - Jesteśmy już w fazie końcowej, za chwilę będziemy mieli materiał gotowy i myślę, że na jesieni ukaże się płyta - mówi Wojciech Cugowski.
Wojciech Cugowski
Wojciech CugowskiFoto: FB

Wokalista zapewnia, że pomysłu wydania solowej płyty nie zarzucił. - Realizuję go dwutorowo - wyjaśnia. Zaś na płycie z Teksasami będzie dużo bluesa, rocka i trochę popu też, czyli wszystko, co członkowie zespołu lubią. - Ale to wszystko będzie muzyka gitarowa, wiec nie będzie to jakiś poważny kompromis muzyczny - mówi gość Programu 1 Polskiego Radia. Wspomina, że pop gitarowy był w zespole Bracia, i taki sam jest w Teksasy, choć mocniej nasączony bluesem.

Posłuchaj
19:14 2020_06_17 14_24_18_PR1_muzyczna_jedynka.mp3 Wojciech Cugowski o nowej płycie z zespołem Teksasy *Muzyczna Jedynka)

Wojciech Cugowski zapewnia, że nie przeszkadza mu rola drugiego gitarzysty. Tak było w Braciach i tak jest teraz. - Muszę przyznać, że granie i śpiewanie jest dosyć trudną sztuką - przyznaje. A ponieważ teraz częściej śpiewa, to dlatego lepiej się czuje, jeśli w zespole jest drugi gitarzysta.

Opowiada, że współpraca z Teksasami układa się bardzo dobrze i nie ma na przykład przepychanek, kto ma śpiewać która piosenkę. - Jest taka atmosfera koleżeństwa, na której bardzo mi zależało - mówi muzyk.

Radio Lublin/"Może cofniesz czas"/zespół Teksasy i Wojciech Cugowski.

Posłuchaj całej rozmowy okraszonej też piosenką "Prisoner" zespołu Bracia i nową piosenką "Może cofniesz czas" zespołu Teksasy i Wojciecha Cugowskiego.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Marcin Kusy

Gość: Wojciech Cugowski (wokalista, gitarzysta,)

Data emisji: 17.06.2020 r. 

Godzina emisji: 14.24

ag


Czytaj także

Musical "Karol". Wszystkie wymiary życia Jana Pawła II

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2016 21:42
- Podjęliśmy się przygotowania spektaklu niezwykłego, bo też i wyjątkowej osoby dotyczy. Prace nad scenariuszem trwały rok, a dwa momenty są w nim szczególnie trudne - mówi Michał Kaczmarczyk, autor libretta i kierownik artystyczny musicalu "Karol".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cugowscy razem na scenie. "Ludzie wierzą nam na słowo"

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2017 16:00
- Płyta "Zaklęty krąg" jest bezkompromisowa i taką była w zamyśle od początku. Najlepszym poligonem dla tej twórczości jest granie na żywo, bo wtedy muzyka może zabrzmieć pełnowymiarowo - mówi w "Muzycznej Jedynce" Piotr Cugowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pierwsza na świecie biografia Davida Coverdale'a autorstwa Polaków

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2020 15:40
"David Coverdale. Wino, kobiety i śpiew" - taką nazwę nosi książka Michała Czaplickiego i Macieja Snowackiego, która opisuje dzieje wybitnego brytyjskiego wokalisty. - Nie miał on żadnej książki na polskim rynku wydawniczym i postanowiliśmy uzupełnić tą lukę - mówił w radiowej Jedynce Maciej Snowacki . Książka jest pierwszą biografią Davida Coverdale'a na świecie. 
rozwiń zwiń