Poseł Lewicy: mam wrażenie, że Trzaskowski podczas debaty wypadł trochę nijako

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2020 13:19
- Robert Biedroń ma prawo być zmęczony, ale absolutnie nie odebrałam go w ten sposób podczas debaty. Z kolei Rafał Trzaskowski starał się być umiarkowany, ale mam wrażenie, że wypadł trochę nijako - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia Katarzyna Kotula, poseł Lewicy.
Katarzyna Kotula
Katarzyna KotulaFoto: Leszek Szymański

11 kandydatów na prezydenta debatowało w środę wieczorem w studiu Telewizji Polskiej. Dyskutowali m.in. o polityce zagranicznej, wewnętrznej, społecznej, o gospodarce i świecie wartości. Pretendenci mieli minutę na odpowiedź na pytania z każdego zagadnienia. Na koniec każdy z nich dostał również minutę na autoprezentację.

pap andrzej duda  1200.jpg
Prof. Jabłoński: debata miała jednego zwycięzcę - prezydenta Andrzeja Dudę

Posłuchaj
09:29 PR1_AAC 2020_06_18-12-21-51.mp3 Katarzyna Kotula: Rafał Trzaskowski podczas debaty prezydenckiej starał się być w jakiś sposób umiarkowany (W samo południe/Jedynka)

 

Zdaniem Katarzyny Kotuli kandydat Lewicy Robert Biedroń wypadł korzystnie podczas debaty. - Ciągle jest w trasie, codziennie odwiedza 2-3 miasta, spotyka się z mieszkańcami i rozmawia o różnych problemach. Do tego uczestniczy w wielu konferencjach prasowych. Ma prawo być zmęczony, ale absolutnie nie odebrałam go w ten sposób podczas debaty. Myślę, że w środę był jednym z niewielu kandydatów, którzy byli szczerzy, konsekwentni. Składał jasne deklaracje i wprost odpowiadał na pytania - stwierdziła.

"Znacznie się różnimy"

Jeśli dojdzie do wyborczej dogrywki, prezydent Andrzej Duda zmierzy się w niej najprawdopodobniej z Rafałem Trzaskowskim, który - jak pokazują ostatnie sondaże - plasuje się na drugim miejscu. Prowadzący pytał poseł Lewicy, czy odpowiedzi kandydata Platformy Obywatelskiej były dla niej jako lewicowej działaczki jasne, jeśli chodzi o kwestie dotyczące m.in. związków partnerskich.

- Rafał Trzaskowski starał się być w jakiś sposób umiarkowany. Przez to wypadł umiarkowanie dobrze. Mam jednak wrażenie, że trochę nijako - uznała Katarzyna Kotula. - Czy kandydat PO jest prorodzinny, prospołeczny? Trudno mi to powiedzieć. Na pewno znacznie się różnimy, jeśli chodzi o poglądy polityczne - dodała.

PAP debata prezydencka 1200.jpg
Debata prezydencka 2020. Piotr Kaleta: poruszono wszystkie najbardziej istotne zagadnienia

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, w której między innymi o realizacji obietnic wyborczych przez Rafała Trzaskowskiego i kampanii wyborczej kandydata Lewicy na prezydenta.

* * *

Tytuł audycji: "W samo południe"

Prowadziła: Antoni Trzmiel

Gość: Katarzyna Kotula (Lewica)

Data emisji: 18.06.2020

Godzina emisji: 12.21

bb/ans 

Czytaj także

Biedroń o Trzaskowskim: wilk przywdziewa owczą skórę, lista grzechów PO jest bardzo długa

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2020 09:57
- Nie po to przecież dawaliśmy jako społeczeństwo Platformie czerwoną kartkę kilka lat temu, by dziś wracała do władzy. Lista grzechów PO jest bardzo długa - mówi Robert Biedroń, kandydat Lewicy na prezydenta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polityk Wiosny: Rafał Trzaskowski ma poglądy zbliżone do programu Lewicy

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2020 16:12
- Rafał Trzaskowski ma poglądy w bardzo wielu kwestiach zbliżone do programu Lewicy, nie ma tu co ukrywać. Przez te półtora roku jako prezydent Warszawy pokazał, że po prostu wprowadza je w życie. Dlatego też wiele osób o lewicowych zapatrywaniach spogląda z sympatią na jego kandydaturę - mówił w Polskim Radiu 24 Grzegorz Pietruczuk, polityk Wiosny, burmistrz dzielnicy Bielany w Warszawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nigdy nie zgodzimy się, by ludzi przywożono do Polski przymusowo". Prezydent o relokacji migrantów

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2020 21:42
- Jesteśmy narodem ludzi życzliwych, ale nie zgadzamy się, aby migranci byli do Polski przywożeni przymusowo - powiedział prezydent Andrzej Duda podczas debaty w TVP.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Debata prezydencka. Kandydaci mówili o relokacji migrantów, małżeństwach homoseksualnych i przyjęciu euro

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2020 22:41
Jedenastu kandydatów na prezydenta debatowało w studiu Telewizji Polskiej. Dyskutowali o polityce zagranicznej, wewnętrznej, społecznej, o gospodarce i świecie wartości. 
rozwiń zwiń