Koniec roku szkolnego inny niż zazwyczaj

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2020 13:38
Nie było kwiatów, laurek i uścisków. Ponad 4 miliony uczniów rozpoczęło dziś wakacje. W większości placówek oświatowych nie odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Uczniowie mogli jednak przyjść, by odebrać świadectwa.
Premier Mateusz Morawiecki podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego w Publicznej Szkole Podstawowej Numer 5 im. Jana Pawła II w Pionkach
Premier Mateusz Morawiecki podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego w Publicznej Szkole Podstawowej Numer 5 im. Jana Pawła II w PionkachFoto: PAP/Wojtek Jargiło

W niektórych szkołach było tak, jak w szkole podstawowej przy ulicy Grzybowskiej w Warszawie. Uroczystość odbyła się na szkolnym boisku, a krzesła były rozstawione w taki sposób, żeby zachować 2-metrowy dystans między uczniami. Uczniowie przychodzili w 50-osobowych grupach i odbierali świadectwa. Dyrektor Tomasz Ziewiec podkreśla, że uczniowie przyszli do placówki dobrowolnie. - Prosiliśmy też, żeby przyszli w maseczkach - mówi nauczyciel.

Posłuchaj
02:31 koniec roku 26-06-202.mp3 Niezwyczajny koniec roku szkolnego (W samo południe/Jedynka)

Minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski podczas podsumowania roku przyznał, że przestawienie się na naukę zdalną było nie lada wyzwaniem, do czego resort nie był przygotowany, a nauczyciele w znacznej mierze sami musieli się uczyć nowych technik pracy z uczniami.  Minister podziękował nauczycielom. - Bez ich wysiłku, bez ich zaangażowania efekty tej pracy na odległość z pewnością nie byłyby takie dobre, jak w większości szkół one były - mówił szef resortu.

Wśród uczniów zdania na temat pracy zdalnej są podzielone. Jednym taki sposób nauki odpowiada, bo nie trzeba iść do szkoły, innym brakuje kontaktu z rówieśnikami, a i nauka w szkole jest intensywniejsza.

* * *

Tytuł audycji: "W samo południe"

Przygotował: Aleksander Pszoniak

Data emisji: 26.06.2020

Godzina emisji: 12.21

agTen artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nie tylko zdalne nauczanie. Sprawdź, co się zmieniło w mijającym roku szkolnym

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2020 07:04
Podwójny rocznik w szkołach średnich, podwyżka dla nauczycieli o 6,9 proc. i zapowiedź kolejnej, dyskusja o postępowaniach dyscyplinarnych, zawieszenie edukacji stacjonarnej, wprowadzenie zdalnej i przesunięte egzaminy - to najważniejsze wydarzenia roku szkolnego 2019/2020.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nauczyciele i uczniowie stanęli na wysokości zadania". Premier na zakończenie roku szkolnego

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2020 13:00
- Dziękuję za ten nietypowy rok szkolny. Nauczyciele, uczniowie stanęli na wysokości zadania - powiedział w Pionkach premier Mateusz Morawiecki. Życzył uczniom bezpiecznych i radosnych wakacji.
rozwiń zwiń