Beata Kempa o nowej matrycy VAT: to jest przykład myślenia propaństwowego i prorozwojowego

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2020 13:10
- Kolejne tarcze antykryzysowe (...) powodują, że możemy dziś myśleć, w jaki jeszcze sposób uruchomić mechanizmy, które będą stymulujące i pobudzające dla polskiej gospodarki - mówiła w Programie 1 Polskiego Radia eurodeputowana PiS Beata Kempa, komentując wprowadzenie nowej matrycy VAT. 
Eurodeputowana PiS Beata Kempa
Eurodeputowana PiS Beata KempaFoto: PAP/Andrzej Lange

Duda 1200.jpg
"Likwiduje różne absurdy". Prezydent o nowej matrycy VAT

1 lipca wchodzi w życie nowa matryca VAT. Zmiany mają być korzystne zarówno dla podatników, jak i dla budżetu. Przewiduje m.in. zmniejszenie stawek VAT na produkty dla małych dzieci, wzrosną jednocześnie obciążenia związane z towarami luksusowymi - np. krewetkami czy ośmiorniczkami.

Magdalena Ogórek zapytała swojego gościa o wprowadzone przez rząd zmiany podatkowe.

Beata Kempa stwierdziła, że "kolejne tarcze antykryzysowe, które zostały umiejętnie dobrane do sytuacji i do potrzeb - przede wszystkim przedsiębiorców - powodują, że możemy dziś myśleć, w jaki jeszcze sposób uruchomić mechanizmy, które będą stymulujące i pobudzające dla polskiej gospodarki".

- To jest kwestia myślenia propaństwowego i prorozwojowego. Myślenia o gospodarce całościowego, a nie tylko o wybranych osobach, czy branżach, które były moim zdaniem przez ówcześnie rządzących hołubione - zaznaczyła europoseł PiS.

Posłuchaj
06:39 _PR1_AAC 2020_07_01-12-19-10.mp3 Eurodeputowana Beata Kempa o nowej matrycy VAT (W samo południe/ Jedynka)

Właściwe zarządzanie

Polityk tłumaczyła, że utrzymanie, pomimo kryzysu, m.in. 500+ i 300+ oraz obniżenie podatków jest kwestią właściwej oceny kondycji gospodarki. Ale, kontynuowała, też zablokowania wypływu pieniędzy w sposób niekontrolowany do wąskich grup, które na tej kwestii się bogaciły.

- Niestety na programy społeczne nie starczało już pieniędzy, co zresztą bez żenady komunikowano społeczeństwu - oceniła, odnosząc się do rządów PO-PSL.

Beata Kempa dodała, że cieszy się z wprowadzonych przez rząd obniżek danin. - Jesteśmy obarczani tym, że to my podnosimy podatki, co jest zupełną nieprawdą. Chociażby popatrzmy, co się stało w stosunku do młodych ludzi, są zwolnieni z obowiązku podatkowego, gdy rozpoczynają pracę - mówiła eurodeputowana, podkreślając jednocześnie, że te działania służyły temu, aby młodzi ludzi zostawali w kraju.

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji.

* * *

Tytuł audycji: "W samo południe"

Prowadziła: Magdalena Ogórek

Gość: Beata Kempa (eurodeputowana PiS)

Data emisji: 1.07.2020

Godzina emisji: 12.21

pkur/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Minister finansów: nowelizacja budżetu prawdopodobnie w drugiej połowie lipca

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2020 12:02
Szef resortu finansów Tadeusz Kościński poinformował, że nowelizacja budżetu czeka nas prawdopodobnie w drugiej połowie lipca. - Deficyt nie musi być problemem. Ważne na co są te pieniądze wydane - zaznaczył.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Likwiduje różne absurdy". Prezydent o nowej matrycy VAT

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2020 12:07
- To my obniżamy podatki. Dziś zaczyna obowiązywać nowa matryca VAT, która m.in. obniża stawkę VAT na pieczywo, owoce cytrusowe i artykuły higieniczne - mówił w Drawsku Pomorskim prezydent Andrzej Duda.
rozwiń zwiń