"Rolnicy otrzymają duże wsparcie". Zbigniew Kuźmiuk o pomocy dla poszkodowanych w związku z pandemią

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2020 13:15
- Ci rolnicy, którzy ponieśli w różnych dziedzinach straty z powodu koronawirusa, otrzymają duże wsparcie. Te pieniądze są już w naszej narodowej kopercie - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Zbigniew Kuźmiuk, europoseł PiS. 
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: shutterstock.com/DedovStock

Posłuchaj
07:08 [ PR1]PR1 (mp3) 2 lipiec 2020 12_17_24.mp3 Zbigniew Kuźmiuk o miliardzie euro dla rolników, którzy ucierpieli w związku z pandemią koronawirusa (Jedynka/"W samo południe")

 

Komisja Europejska zgodziła się na dodatkowy ponad miliard euro wypłat dla rolników, którzy ucierpieli z powodu koronawirusa. Te pieniądze mają być niebawem wypłacone. O tej sprawie mówił w Programie 1 Polskiego Radia Zbigniew Kuźmiuk, europoseł PiS. 

1200_Morawiecki_TT.jpg
"Tematem walka z pandemią". Szef rządu będzie rozmawiał z premierem Szwecji

- Rzeczywiście KE przedstawiła taki projekt rozporządzenia. Chodzi o środki z obecnego budżetu, które nie zostały jeszcze wykorzystane. Komisja umożliwia zmianę przeznaczenia tych środków - tłumaczył Kuźmiuk. 

- Ci rolnicy, którzy ponieśli w różnych dziedzinach straty z powodu koronawirusa, otrzymają duże wsparcie. Te pieniądze są już w naszej narodowej kopercie - dodał. 

***

Tytuł audycjiW samo południe

Materiał: Antoni Trzmiel

Gość: Zbigniew Kuźmiuk (europoseł PiS)

Data emisji: 2.07.2020

Godzina emisji: 12.17

kad/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Negocjacje ws. Funduszu Odbudowy. Marek Sawicki: będzie wsparcie z naszej strony

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2020 21:40
Wsparcie polskiego rządu ze strony PSL-u ws. negocjacji z KE odnośnie kwoty, jaką Polska ma uzyskać z UE w ramach Funduszu Odbudowy, zapowiedział poseł PSL Marek Sawicki. - Polska może skorzystać z dużych pieniędzy, ale pod warunkiem, że dobrze się do tego przygotuje - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia były minister rolnictwa w rządzie PO-PSL.
rozwiń zwiń